W Warszawie i w Krakowie stanęły "maseczkomaty". Znamy ich lokalizacje

Od czwartku 16 kwietnia zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej stanie się obowiązkowe. W tej sytuacji przydatne mogą okazać się "maseczkomaty", czyli automaty sprzedażowe z takim asortymentem.

"Przy ulicy Mozarta 1 pomiędzy wejściem do biura Spółdzielni a wejściem do biblioteki i Klubu Seniora stanął automat vendingowy. W automacie kupicie produkty niezbędne w czasie epidemii. Maseczki medyczne pakowane pojedynczo w cenie 8,80 zł, rękawiczki jednorazowe - para w cenie 2,50 zł, żele antybakteryjne w buteleczkach po 13,90 zł lub w saszetkach - 3 szt. za 4,50 zł" - czytamy na fanpage'u warszawskiej spółdzielni mieszkaniowej "Służew nad Dolinką". Za zakupy w automacie można płacić wyłącznie kartą.

Za "maseczkomaty" odpowiedzialna jest firma Vendmen. Oprócz maszyny postawionej przy ul. Mozarta, w Warszawie znajdziemy jeszcze jeden taki automat. Stoi on na rogu ulic Wołoskiej i Odyńca przy wejściu na bazarek.

"Maseczkomat" pojawił się również w Krakowie. W stolicy Małopolski należy go szukać przy pętli tramwajowej w Bronowicach Małych. Automat jest własnością tej samej spółki.

Zobacz wideo

Automaty z koronawirusowym asortymentem ochronnym wcześniej pojawiły się w Czechach, gdzie już 19 marca wprowadzono nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Nowe restrykcje. Od 16 kwietnia obowiązek noszenia maseczek w Polsce

W czwartek 9 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili, że od czwartku 16 kwietnia do odwołania będzie obowiązywał w Polsce nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Minister zdrowia podkreślił, że jest to ważne m.in. ze względu na fakt, że niektóre osoby przechodzą COVID-19 bezobjawowo. Na pytanie, skąd obywatele mają wziąć maseczki, minister zdrowia wyjaśnił, że nie chodzi o noszenie maseczek, ale o to, aby zasłaniać usta i nos. Można w tym celu użyć np. chustki czy szalika.

Więcej o: