Z pomocną dłonią do seniorów. W czasie epidemii firmy organizują wiele inicjatyw dla starszych

Specjalna infolinia Allegro dla seniorów, 10 ton produktów dla potrzebujących starszych osób od firmy Sokołów czy płyn do dezynfekcji rąk od PGE. W czasie epidemii powstaje wiele inicjatyw, które mają pomóc przetrwać ciężki czas najstarszym osobom w naszym społeczeństwie.

Do 30 czerwca będzie dostępna specjalna infolinia Allegro dla seniorów. Konsultanci będą prowadzić seniora krok po kroku przez proces zakupowy: począwszy od pomocy przy zakładaniu konta, przez pomoc w wyborze najbardziej dogodnej dla seniora formy płatności i dostawy, z uwzględnieniem darmowej dostawy z Allegro Smart. Infolinia jest dostępna pod nr telefonu 616 271 777, codziennie od 8:00 do 20:00.

Zobacz wideo

- W obecnej sytuacji kanał online jest najłatwiejszym, najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem robienia zakupów. Jest to szczególnie ważne, gdy unikanie zatłoczonych miejsc jest kluczowe dla zachowania zdrowia nas wszystkich. Podejmujemy dodatkowe kroki, aby pomóc seniorom odkryć zakupy online dzięki spersonalizowanej pomocy naszych doradców w czasie rzeczywistym - mówił Jakub Kłoczewiak, Customer Experience Director w Allegro.

Sokołów przekaże produkty na rzecz seniorów

Sokołów natomiast przekaże ponad 10 ton produktów potrzebującym seniorom za pośrednictwem Caritas Polska, a także 2 400 szt. produktów dzięki Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

- Zarząd Sokołów S.A. podjął decyzję o udzieleniu wielopoziomowej pomocy, widząc, jak wielkie jest zapotrzebowanie na nią w aktualnej sytuacji. Nasze wsparcie kierujemy do seniorów, współpracując w tym zakresie z Caritas Polska oraz Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Akcja Sokołowa obejmuje również pomoc dla służby zdrowia - przekazujemy na ten cel środki finansowe, dzięki którym realizowane będą pilne potrzeby placówek medycznych. Już dziś mogę zadeklarować, że planujemy realizację kolejnych działań wspierających walkę z koronawirusem - powiedział prezes Bogusław Miszczuk.

Sokołów już wcześniej wspierał społeczności lokalne w miejscach funkcjonowania zakładów firmy. Tam też trafi żywność przekazana na rzecz akcji Caritas Polska #PomocDlaSeniora. Dziewięć wybranych diecezji Caritas otrzyma od Sokołowa w sumie ponad 10 ton żywności.

Produkty Sokołów dotrą również do powstańców warszawskich, dzięki współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Przez kilka tygodni Sokołów będzie regularnie dostarczał produkty żywnościowe dla wszystkich podopiecznych Fundacji oraz Domu wsparcia dla Powstańców Warszawskich.

Kanistry płynu do dezynfekcji rąk od Polskiej Grupy Energetycznej

Jak podał portal biznes.interia.pl, Polska Grupa Energetyczna przekazała Krajowemu Instytutowi Gospodarki Senioralnej 22 kanistry płynu do dezynfekcji rąk, który przy pomocy wolontariuszy trafią do seniorów.

- Seniorzy to osoby, które powinny być teraz objęte naszą troską, dlatego zaangażowaliśmy się w projekt Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej, przy pomocy którego przekazane zostaną niezbędne w obecnej sytuacji płyny do dezynfekcji - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE.

Warszawski deweloper wspiera "Wielkanocne śniadania" dla seniorów z Wilanowa

Grupa Robyg wraz z władzami dzielnicy Wilanów przygotuje posiłki świąteczne dla seniorów z Wilanowa, podała spółka. Posiłki będą dystrybuowane w bezpiecznych paczkach, w których znajdą się: przystawka, zupa, danie główne i ciasto.

- Ogromna część osób starszych w trosce o swoje zdrowie i życie pozostaje w domach i w związku z tym traci możliwość uzyskania pomocy z zewnątrz. W nadchodzącym czasie Wielkanocy osoby te nie tylko nie zobaczą swoich bliskich - lecz także będą miały wielki problem z przygotowaniem tak ważnego dla nich posiłku, jak śniadanie Wielkanocne. Dziś, w obliczu kryzysu, nie wyobrażamy sobie, że moglibyśmy pozostać obojętni na los osób, które znalazły się w potrzebie - podkreślał prezes grupy Zbigniew Wojciech Okoński.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2019 r. Robyg zakontraktował ok. 2 570 lokali.

Więcej o: