Lany poniedziałek 2020. Czy sklepy będą otwarte 13 kwietnia?

Czy w lany poniedziałek będzie można zrobić zakupy w sklepie? Czy Biedronka, Lidl, Żabka i inne placówki handlowe będą otwarte 13 kwietnia? Odpowiadamy, czy sklepy będą otwarte w śmigus dyngus.

Epidemia koronawirusa zwiększyła poczucie niepewności także w odniesieniu do tak powszechnych dziedzin życia codziennego, jak np. robienie zakupów. Na pytanie, "czy w Poniedziałek Wielkanocny będziemy mogli zrobić zakupy?", odpowiedź jest jednak prosta. Popularny śmigus dyngus, czyli drugi dzień świąt wielkanocnych to dzień świąteczny, oznaczony w kalendarzu czerwoną kartką. Święto to jest ustawowo dniem wolnym od pracy, co oznacza, że tego dnia nie zrobimy zakupów w większości sklepów.

Zobacz wideo Emilewicz: Sklepy spożywcze zostaną otwarte

W tym terminie nieczynne będą większe supermarkety, m.in. takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Kaufland itd. W Śmigus dyngus zamknięte będą także m.in. urzędy, szkoły, galerie handlowe.

Śmigus dyngus. Które sklepy będą otwarte w Poniedziałek Wielkanocny?

Mimo nadanego ustawą statusu dnia wolnego od pracy w lany poniedziałek będzie można zrobić zakupy w niektórych sklepach. Wiele z nich może być jednak otwartych później niż zazwyczaj, np placówki handlowe sieci Żabka często są otwierane w święta w okolicy południa - godz. 11 lub 12.

Sklepy otwarte w lany poniedziałek 13 kwietnia 2020 roku to m.in. wybrane sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety, Carrefoury Express czy sklepy sieci Globi. W takim wypadku za ladą musi stanąć sam właściciel lub pracownik zatrudniony na umowę zlecenie lub o dzieło. Dodatkowo otwarte mogą być także stacje benzynowe, restauracje, kawiarnie czy kwiaciarnie.

Co istotne, godziny otwarcia sklepów w lany poniedziałek 13 kwietnia 2020 roku mogą ulec zmianie. O taką informację warto zapytać sprzedawcę kilka dni wcześniej. 

Więcej o: