CCC dostało wsparcie z tarczy antykryzysowej. 23 mln złotych mają uratować miejsca pracy

Pomoc z tarczy antykryzysowej ma uratować kilka tysięcy miejsc pracy w grupie CCC. Dofinansowanie dla obuwniczego potentata wyniosło 23 mln złotych na kolejne trzy miesiące.

- Zgodnie z dotyczącymi nas zapisami ustawy o COVID-19, złożyliśmy wnioski o skorzystanie z mechanizmów pomocowych w obszarze kosztów pracowniczych. Ubiegaliśmy się o pokrycie 40 proc. wynagrodzenia pracownika przez państwo (limit 40 proc. przeciętnego wynagrodzenia) w przypadku zmniejszenia jego etatu o 1/5 oraz pokrycie przez państwo postojowego w wysokości do 50 proc. płacy minimalnej. Wnioski złożyliśmy jako jedni z pierwszych, już 1 kwietnia i zgodnie z 7-dniowym terminem otrzymaliśmy odpowiedź. Co najważniejsze i co ogromnie nas cieszy, jest to odpowiedź pozytywna i skutkuje dofinansowaniem na łącznie 23 mln złotych na kolejne 3 miesiące - powiedziała Gabriela Kahl, dyrektor HR firmy CCC.

Zobacz wideo

Jak poinformowała Kahl, pieniądze z tarczy antykryzysowej pozwolą CCC na zachowanie kilku tysięcy miejsc pracy. Część środków trafiła już na konta spółki. - Z naszej strony jest to część działań mających na celu odciążenie kosztów, w tym w szczególności kosztów wynagrodzeń. Analogiczne działania podejmujemy na pozostałych rynkach - dodała.

Koronawirus w Polsce. Firma CCC chciała przywrócenia niedziel handlowych

W połowie marca, czyli przed otrzymaniem wsparcia finansowego z tarczy antykryzysowej, firma CCC apelowała o przywrócenie niedziel handlowych do końca roku 2020. 

- Oczekiwalibyśmy przywrócenia handlowych niedziel do końca 2020 roku. Co więcej, naszym zdaniem wskazany byłby czasowy zakaz sprzedaży na krótko na GPW, który zresztą wprowadziły już inne rynki - mówił wówczas Karol Półtorak, wiceprezes spółki CCC.

Więcej o: