Włosi chcą pojechać nad morze w wakacje. Mają pomysł na koronaplaże z szybami pleksi

Włosi głośno mówią o tym, że wakacje chcą spędzić nad morzem, co komunikowała wiceministra kultury Lorenza Bonaccorsi. Powstają już procedury, a także pomysły na bezpieczne koronaplaże. Dzięki szybom pleksi, każdy mógłby przebywać w swojej bezpiecznej strefie.

We Włoszech nie wyobrażają sobie spędzić lata w zamknięciu i zwracają uwagę na to, że ciężko będzie wytrzymać w gorących miastach południa w takich warunkach. Dlatego też Lorenza Bonaccorsi. wiceministerka dziedzictwa i aktywności kulturowej, pod którą podlega też turystyka, zapowiedziała w Rai News 24, że Włosi udadzą się na plaże w to lato. Rząd już pracuje nad stosownymi aktami prawnymi, których treść konsultowana jest z komitetem naukowym. Cytowany przez Somag News dr Roberto Cauda, włoski specjalista od chorób zakaźnych stwierdził, że ryzyko zakażania na zewnątrz, w tym na plaży, jest mniejsze niż w pomieszczeniu. Ważne jest jednak zachowanie odpowiednich odległości, jeśli to się uda, maski nie będą konieczne, dodaje lekarz. Swój pomysł na wakacje nad morzem ma także przedsiębiorstwo z Modeny, które wyszło z pomysłem postawienia na plażach barier. 

Zobacz wideo Koronawirus bije w gospodarkę i turystykę. Może zepsuć wakacje i wyhamować gospodarkę

Koronaplaże we Włoszech dzięki szybom z pleksi

Na pomysł szyb z pleksi na plażach wpadł przed tygodniem Claudio Ferrari, właściciel firmy "Nuova Neon Group 2". Pomysł zrodził się, z dwóch potrzeb, jakimi są ochrona oraz chęć wznowienia aktywności, powiedział Ferrari w rozmowie z "la Republicca". Jego firma już teraz produkuje takie bariery ochronne dla banków oraz aptek i postanowiła rozszerzyć swoją ofertę. 

Zaprojektowano więc przezroczyste boksy ze ścianami z pleksi i aluminiowymi elementami stelaża. Każdy box ma 4,5 m na każdej stronie, a między nimi na plażach miałyby zostać zachowana odległość 1,5 m. Claudio Ferrari mówi, że mogą zaprojektować także inne rozmiary, ale musieliby zaczynać od początku. Na pomysł już teraz zgłosiło się kilkoro chętnych, zarówno właściciele plaż, jak i restauratorzy, dla których również przygotowano projekt szyb.

Restauracje na czas koronawirusaRestauracje na czas koronawirusa fot. Nuova Neon Group 2