Siłownie i kluby fitness powinny być otwarte od 4 maja? Jest apel do ministra zdrowia

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystosował apel do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym wnioskuje o powrót branży fitness do działalności już od 4 maja.

W czwartek 16 kwietnia podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki zaprezentował kilkuetapowy plan odmrażania polskiej gospodarki. W zależności od rozwoju epidemii koronawirusa poszczególne etapy mają być wprowadzane po konsultacjach z ministrem zdrowia. Pierwsze zniesienia obostrzeń weszły w życie 20 kwietnia i dotyczą poruszania się po parkach oraz lasach, a także funkcjonowania placówek handlowych. 

W kolejnych etapach otwierane mają być m.in. galerie handlowe czy placówki gastronomiczne. Zgodnie z rządowym planem umożliwienie działalności klubów fitness i siłowni będzie możliwe dopiero w IV etapie, którego wprowadzenie planowane jest dopiero za kilka tygodni. 

Rzecznik MŚP: Siłownie i kluby fitness powinny być otwarte od 4 maja 

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów negatywnie zaopiniował rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który stwierdził, że branża fitness powinna wrócić do działalności już 4 maja. Rzecznik MŚP podkreślił, że w tym segmencie zatrudnionych jest około 80 tys. osób, a przedłużenie restrykcji może oznaczać zwiększające się ryzyko utraty pracy. Dodatkowo przytoczył także opinię Polskiej Federacji Fitness, która zadeklarowała, że placówki są gotowe do spełnienia wszelkich wymogów higienicznych po ich ewentualnym otwarciu. 

Abramowicz podkreślił także rolę aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, podpierając to Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności fizycznej opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Obecnie karnety w klubach fitness oraz siłowniach posiada 3 miliony Polaków. 

Treść apelu rzecznika MŚP można przeczytać w całości w TYM MIEJSCU

Zobacz wideo Aplikacja Fitatu - pomoże w odchudzaniu i dbaniu o zdrowie
Więcej o:
Komentarze (84)
Siłownie i kluby fitness powinny być otwarte od 4 maja? Jest apel do ministra zdrowia
Zaloguj się
 • anna_pot

  Oceniono 24 razy 16

  a po 10 maja etap zero. Niespodziewany wzrost zachorowań zaskoczył rządzących. Wina Tuska i UE

 • gregg_d

  Oceniono 25 razy 9

  kluby fitnes powinny zostać całkowicie wyłączone w tym roku, niestety
  tam dopiero będą szaleć wirusy w wydychanym powietrzu,
  zresztą nikt zdrowy na głowie nie powinien tam sie pojawiać
  to samo kina, teatry, czy tłoczna gastronomia,

 • gaba58

  Oceniono 13 razy 9

  !0 lat chodziłam to wiem, to jak w kinach nie ma sal z otwieranymi oknami i klimatyzacja miele to samo powietrze dla kilku sal.Jeżeli choć jedna osoba będzie zarażać to wszystkie pozostałe też załapią. Z resztą wystarczy wspomnieć tych bokserów z kwalifikacji w Londynie ilu się tam pozarażało i to w nowoczesnych pomieszczeniach.

 • wicipinski

  Oceniono 18 razy 8

  Po 10 maja ujawni się nowy szczep wirusa - SARS CoV-2,0 (korespondencyjny), ale wtedy suweren już może zdychać, bo swoje zrobił.

 • beleneses

  Oceniono 15 razy 7

  chyba ich pogięło

 • asihablozaratustra

  Oceniono 9 razy 7

  Jakoś tego nie widzę: siłka w maseczce. Ale z drugiej strony to samo tyczy się popylania w maseczce przy 30 stopniowym upale...

 • sacress

  Oceniono 45 razy 7

  Niby jakim cudem chcą zachować higienę w siłowniach? Banda kretynów, którym zależy tylko na kasie i swoim biznesie. Nie idźcie do siłowni ! Na stali wirus utrzymuje się nawet kilkadziesiąt godzin ! Nikt nie szoruje tam sprzętu, nikt nie odkaża. Poza tym nie ma absolutnie żadnej możliwości zachowania w siłowniach dystansu. Żadnego. Do tego wyziewy z ust, aerosole, są wytwarzane w mega intensywny sposób, robiąc wokół ćwiczących swoisty aerosol wydzielin. taka sytuacja spowoduje tylko wymianę wirusową i mega rozprzestrzenianie się tego świństwa.

 • druga_wieza

  Oceniono 12 razy 4

  Siłownie i pot. Sprzęt dotykany przez innych. Ławeczki i siedzenia. Full contact.
  Każdy kto się domaga ich otwarcia w najbliższych tygodniach to kretyn.
  Prędzej widzę otwarcie knajp. Tam również jest zagrożenie, ale dużo mniejsze i łatwiejsze do opanowania.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX