Siłownie i kluby fitness powinny być otwarte od 4 maja? Jest apel do ministra zdrowia

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystosował apel do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym wnioskuje o powrót branży fitness do działalności już od 4 maja.

W czwartek 16 kwietnia podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki zaprezentował kilkuetapowy plan odmrażania polskiej gospodarki. W zależności od rozwoju epidemii koronawirusa poszczególne etapy mają być wprowadzane po konsultacjach z ministrem zdrowia. Pierwsze zniesienia obostrzeń weszły w życie 20 kwietnia i dotyczą poruszania się po parkach oraz lasach, a także funkcjonowania placówek handlowych. 

W kolejnych etapach otwierane mają być m.in. galerie handlowe czy placówki gastronomiczne. Zgodnie z rządowym planem umożliwienie działalności klubów fitness i siłowni będzie możliwe dopiero w IV etapie, którego wprowadzenie planowane jest dopiero za kilka tygodni. 

Rzecznik MŚP: Siłownie i kluby fitness powinny być otwarte od 4 maja 

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów negatywnie zaopiniował rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który stwierdził, że branża fitness powinna wrócić do działalności już 4 maja. Rzecznik MŚP podkreślił, że w tym segmencie zatrudnionych jest około 80 tys. osób, a przedłużenie restrykcji może oznaczać zwiększające się ryzyko utraty pracy. Dodatkowo przytoczył także opinię Polskiej Federacji Fitness, która zadeklarowała, że placówki są gotowe do spełnienia wszelkich wymogów higienicznych po ich ewentualnym otwarciu. 

Abramowicz podkreślił także rolę aktywności fizycznej w utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia, podpierając to Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności fizycznej opracowanej przez Instytut Żywności i Żywienia. Obecnie karnety w klubach fitness oraz siłowniach posiada 3 miliony Polaków. 

Treść apelu rzecznika MŚP można przeczytać w całości w TYM MIEJSCU

Zobacz wideo Aplikacja Fitatu - pomoże w odchudzaniu i dbaniu o zdrowie
Więcej o: