Hausner: Najpóźniej jesienią nastąpi drugie uderzenie związane z kryzysem. Przez koronawirusa

Eksperci nie mają złudzeń - epidemia koronawirusa może wywołać globalną recesję. Również w Polsce musimy spodziewać się spadku PKB, a nawet znaczącego wzrostu bezrobocia. Czy uderzenie kryzysu jest przesądzone? Czego możemy się spodziewać? Wyjaśnił to gość programu "Studio Biznes" - prof. Jerzy Hausner.
Zobacz wideo 'Najpóźniej jesienią nastąpi drugie uderzenie związane z kryzysem finansowym'. Prof. Jerzy Hausner gościem Łukasza Kijka w programie 'Studio Biznes'

Epidemia koronawirusa sprawia, że Polsce grozi kryzys gospodarczy. Ostrzega przed nim nawet premier Mateusz Morawiecki. Wicepremier Jadwiga Emilewicz, opowiada się za podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych, wyjaśniając, że obecne świadczenie nie pozwoli na utrzymanie się.

Prof. Hausner spodziewa się drugiej fali kryzysu finansowego. Winny koronawirus

Czy czarne scenariusze mogą się ziścić? Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl, spytał o to gościa programu "Studio Biznes". Były wicepremier, minister gospodarki i były członek RPP twierdzi, że najpóźniej jesienią nastąpi drugie uderzenie związane z kryzysem finansowym.

Ekspert wyjaśnił też, czy rząd podjął odpowiednie działania w ramach tarczy antykryzysowej. Ocenił też plany Narodowego Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju, instytucji, które planują wpompować w system finansowy 100 mld zł. Czy działania NBP są bezpieczne? Co jeszcze powinni zrobić rządzący, by pomóc przedsiębiorcom ochronić się przed gospodarczymi skutkami epidemii? Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy.

Więcej o: