Sklep eobuwie.pl przekazał szpitalowi w Zielonej Górze respirator. Gazeta.pl również organizuje zbiórkę

Sklep internetowy eobuwie.pl przekazał szpitalowi w Zielonej Górze respirator. Środki na zakup urządzenia uzyskano ze sprzedaży obuwia sygnowanego nazwiskiem Evy Longorii. Korzystając z okazji, przypominamy - Gazeta.pl również organizuje zbiórkę na zakup respiratora.

Eobuwie.pl informuje o sukcesie akcji podjętej wraz z Evą Longorią. 10 proc. środków uzyskanych ze sprzedaży produktów sygnowanych nazwiskiem znanej aktorki zostało przeznaczone na zakup respiratora dla zielonogórskiego szpitala.

Urządzenie, które jest niezbędne do ratowania życia chorych na COVID-19 już zostało przekazane.

- Respirator jest szczególnym urządzeniem wykorzystywanym do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. Cieszy nas bardzo ten dar. Widzimy też, że firma eobuwie.pl jest jednym z podmiotów, który wspiera nas od początku walki z pandemią i to w sposób regularny - komentuje Szymon Michniewicz, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski apeluje o przeniesienie respiratorów w szpitalach

Przedstawiciele spółki zapewniają, że na bieżąco starają się pomagać w realizowaniu potrzeb placówki. - Eobuwie.pl co tydzień dostarcza z własnych zasobów niezbędne materiały higieniczne: maseczki, rękawiczki jednorazowe, mydła antybakteryjne, płyny do dezynfekcji - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl SA.

Gazeta.pl zachęca do wpłat na zakup respiratora dla szpitala

Respiratory mogą okazać się urządzeniami na wagę złota w wielu placówkach medycznych. Dlatego też Gazeta.pl też rozpoczęła zbiórkę na zakup takiego urządzenia dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Celem akcji jest uzyskanie 150 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać sporo ponad połowę tej kwoty - 83,2 tys. zł.

Czytaj też: Koronawirus. Jak Polska stoi z respiratorami? Każda maszyna jest na wagę złota

***

Kupujemy respirator! Oto link do internetowej zbiórki pieniędzy na mobilny respirator dla szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Pieniądze możecie też wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji Dla Ciebie, Dla Mnie, Dla Nas: 20 8128 0005 0061 8016 2000 0010, z tytułem przelewu "respirator". Hasło "liczy się każda złotówka" ma tu prawdziwe znaczenie - nawet jeśli nie uzbieramy na respirator, zebrana suma zasili szpital i zostanie przeznaczona na sprzęt do walki z koronawirusem

Więcej o: