Kiedy matura i egzamin ósmoklasisty? Minister Dariusz Piontkowski podaje terminy

Wiemy już, kiedy najprawdopodobniej odbędą się egzaminy dojrzałości i ósmoklasisty. Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, zdradził również prawdopodobny termin otwarcia szkół i uczelni wyższych.

Placówki oświaty mają ponownie zostać otwarte 24 maja. - Masowego powrotu do szkoły nie może jeszcze być. Dlatego wskazaliśmy na tą odległą datę 24 maja i gdy będziemy zbliżali się do tej daty, poinformujemy, jakie będą nasze dalsze decyzje. Wtedy nasza wiedza będzie bogatsza niż dzisiaj - mówił na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski, szef Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zobacz wideo Marcin Duma gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl

W czasie piątkowej konferencji ministra edukacji narodowej i nowego szefa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciecha Murdzka, który zastąpił na tym stanowisku Jarosława Gowina, podane zostały terminy przeprowadzenia egzaminów w tym matury i egzaminu ósmoklasisty, a także egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i egzaminy zawodowe.

Kiedy odbędą się matury i egzaminy ósmoklasistów? Piontkowski podaje terminy

Z uwagi na epidemię COVID-19 tegoroczne matury odbędą się wyłącznie w formie pisemnej. Zostaną one przeprowadzone między 8 a 29 czerwca.

Dla tych uczniów, którzy z uwagi na problemy zdrowotne lub inne wyjątkowe czynniki nie będą mogli podejść do egzaminu dojrzałości we wskazanym terminie, podano późniejsze daty. Egzaminy dodatkowe odbędą się na początku lipca. Poprawki egzaminów maturalnych planowane są natomiast na początek września.

Egzamin ósmoklasistów zostaną przeprowadzone między 16 a 18 czerwca. Pozostałe - egzaminy zawodowe - planowane są w dwóch terminach. Te potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie w formułach 2012 i 2017 odbędą się w dniach od 22 czerwca do 9 lipca. Egzaminy zawodowe w formule 2019 będą miały miejsce w dniach 17-28 sierpnia.

Więcej o: