#DołączDoStada K.I.D.S i wspieraj lekarzy. Polskie gwiazdy założyły maskę wilka

Ruszyła akcja społeczna #DołączDoStada której głównym celem jest wdrożenie systemu telemedycyjny do Centrum Zdrowia Dziecka, jak również okazanie wsparcia lekarzom i pielęgniarkom. Do akcji zorganizowanej przez fundację K.I.D.S. włączyli się m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Różczka, Michał Koterski czy Magdalena Boczarska.
Zobacz wideo

Fundacja K.I.D.S (Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali) już pod koniec 2019 roku ogłosiła start projektu mającego na celu wdrożenie telemedycyny w Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” (IPCZD). Zaprezentowany wówczas film ukazujący szpital widziany oczami lekarzy, rodziców i małej dziewczynki, której towarzyszy przyjaciel - wilk, poruszył wiele serc.

Dobór postaci czwartego bohatera nie był przypadkowy. Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy Ochrony Zdrowia, którzy mimo rozprzestrzeniającego się koronawirusa, każdego dnia walczą o zdrowie pacjentów, ale także ci, którzy wspierają ich w tym trudnym okresie. By dać lekarzom narzędzia i siłę, K.I.D.S. zachęca do “dołączenia do stada” - wsparcia zbiórki na telemedycynę oraz w geście solidarności założenia maski - dla siebie i dla lekarzy.

W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiono zbiórkę, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka - rozwiązanie, dające poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jak i pracownikom medycznym.

#DołączDoStada#DołączDoStada KIDS

Telemedycyna to maska ochronna dla pacjentów i szpitala

Telemedycyna to “maska”, która chroni szpital przed koronawirusem. Dlatego każdy, kto wesprze ten cel, “dołącza do stada”. Fundacja K.I.D.S., chcąc podziękować za pomoc i zachęcić jeszcze szersze grono ludzi do przyłączenia się do akcji zaprojektowała własne maski, które dla uszyła firma MADSIS. Pierwsze  trafiły do lekarzy Centrum Zdrowia Dziecka.

Przygotowano także cyfrową wersję, której “założenie” to znak solidarności z lekarzami. Wirtualne maski K.I.D.S. dostępne są w filtrach najpopularniejszych mediów społecznościowych.

Do akcji już przyłączyło się wiele polskich gwiazd, w tym Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Joanna Przetakiewicz, Magdalena Boczarska, Anna Czartoryska-Niemczycka, Joanna Moro, Michał Koterski i Grzegorz Wilk.

 

System Zdalnej Opieki - maska dla pacjentów, dla lekarzy, dla szpitala

W momencie podejrzenia infekcji wirusem w trakcie wizyty w szpitalu, istnieje ryzyko zamknięcia obiektu, co spowoduje większe ograniczenia w dostępie do już przeciążonego zespołu lekarzy. Co więcej, podopieczni CZD, z powodu chorób współistniejących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod opieką lekarzy.

Telemedycyna jest bardzo istotnym elementem w walce z koronawirusem. To rozwiązanie, które z jednej strony minimalizuje ryzyko zakażenia pacjenta i lekarza, a z drugiej pozwala kontynuować leczenie, pomimo ograniczonego dostępu do szpitali. Dzięki K.I.D.S. jesteśmy w stanie objąć taką opieką nawet 200 dzieci. To niezwykle ważny projekt. Dzięki niemu będziemy mogli dalej walczyć o zdrowie naszych pacjentów

- mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Epidemia COVID-19 sprawiła, że prace nad wdrożeniem telemedycyny nabrały rozpędu. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka rozpoczęli testowanie platformy do komunikacji z pacjentami. K.I.D.S. już zaopatrzyło Centrum Zdrowia Dziecka w laptopy z bezpiecznym, szyfrowanym połączeniem do szpitalnego systemu informatycznego HIS, co dodatkowo usprawnia pracę lekarzy.

Więcej o: