Prezydent: Wyższy zasiłek dla bezrobotnych. 1200 zł dla każdego, kto stracił pracę przez epidemię

Prezydent Andrzej Duda podczas piątkowej konwencji wyborczej odniósł się do ekonomicznych skutków epidemii koronawirusa. Ubiegająca się o reelekcję głowa państwa stwierdziła, że ci, którzy stracili prace wskutek epidemii, powinni otrzymywać wyższy zasiłek oraz dodatkowe świadczenie.

Prezydent Andrzej Duda podczas piątkowej konwencji, która odbyła się bez udziału sympatyków, zadeklarował potrzebę podniesienia zasiłku dla bezrobotnych. Jego zdaniem świadczenie powinno wynosić 1300 złotych. Główny powód wzrostu zasiłku to szerząca się epidemia koronawirusa.

Zobacz wideo Wybory w maju i wygrana Andrzeja Dudy? Prof. Dudek: Dla mnie nie będzie prezydentem

"Świadczenie solidarnościowe" dla tych, którzy utracili pracę wskutek epidemii

Zasiłek dla bezrobotnych nie powinien być, zdaniem prezydenta Dudy, jedynym świadczeniem, na jakie będą mogli liczyć ci, którzy stracą pracę wskutek epidemii. Powinno im być wypłacone dodatkowe 1200 zł. "Świadczenie solidarnościowe" miałoby obowiązywać przez trzy miesiące i umożliwiać poszukiwanie pracy.

Prezydent Duda zapewnia utrzymanie "500 Plus" i trzynastek

Prezydent podczas konferencji odniósł się też do programu "500 Plus". Zapewnił, że w dobie kryzysu tego typu programy społeczne zostaną utrzymane.

- To są pieniądze, które na pewno przyjdą. Możecie państwo być spokojni - 500 złotych jako dodatek ze strony państwa polskiego na wychowanie dzieci będą. Nawet jeżeli straciliście pracę, nawet jeżeli macie kłopot, te pieniądze będą - zapewnił Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że trzynasta emerytura, wypłacana w tym roku, będzie wypłacona również za rok.

Jadwiga Emilewicz za mocną podwyżką kwoty zasiłku dla bezrobotnych. "Rozmowy w rządzie trwają

Dyskusje nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych toczą się również wewnątrz rządu. Jadwiga Emilewicz, wicepremierka i ministerka rozwoju, stwierdziła w ubiegłym tygodniu na antenie Polsat News, że trwają rozmowy na ten temat.

Czytaj też: Koniec z "godzinami dla seniorów". Jadwiga Emilewicz zapowiedziała zlikwidowanie restrykcji

Świadczenie jest bowiem, zdaniem polityczki, rekordowo niskie - wynosi nieco ponad 700 zł. - Rozmawiamy o podwyżce do kwoty około połowy płacy minimalnej (obecnie 2600 zł brutto - red.), czyli byłby to niemal dwukrotny wzrost wysokości zasiłku w stosunku do tego, co mamy dziś. Wyniósłby w okolicach 1200-1300 zł brutto - mówiła.

Wybory prezydenckie 2020, według obecnie obowiązujących przepisów, mają odbyć się 10 maja. Wszystko zależy jednak od tego, czy Sejm odrzuci poprawki Senatu do ustawy regulującej tej kwestię.

Więcej o:
Komentarze (178)
Prezydent Andrzej Duda: Wyższy zasiłek dla bezrobotnych. 1200 zł dla każdego, kto stracił pracę przez epidemię
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 37

  za tego pisiego rządu, czeka nas recesja jakiej jeszcze ktoś urodzony w przed 1980 rokiem nie widział w naszym kraju, Maliniak to sobie może rozdawać ulotki przedwyborcze a nie kasę z budżetu, bo do tego nie ma zwyczajnie prawa - a jedyna możliwość spełnienia jego obiecanek to wariant znany z serialu Casa de papel

 • adrian.f

  Oceniono 28 razy 26

  Niestety znając mentalność moich rodaków,zagłosują na tego pajaca. Dla przeciętnego zwolennika PIS liczy się tylko dziś.Oby miał dziś więcej w portfelu niż sąsiad,szwagier czy kumpel z pracy.Oby miał lepszą furę a żona dłuższe rzęsy i tipsy.I dzieci lepsze komórki niż rówieśnicy żeby miały.Nie ważne że te pieniądze pochodzą z cudzej kieszeni.Ważne do której kieszeni lądują.Polacy nigdy nie byli narodem patrzącym w przyszłość.Liczył się tylko dzień dzisiejszy.I dlatego w naszej historii wydarzyło się tyle złego.Często z naszej własnej winy ale tępemu społeczeństwu można było wmówić że winni są inni.Dlaczego tylko 1200 złotych?Może od razu sprzedajmy np.zapas złota i rozdajmy ludziom.Niech mają,a co tam...

 • pe_ro

  Oceniono 28 razy 26

  Duduś szykuje pieniądze dla siebie - 1300 zł dla bezrobotnego po uczciwych wyborach.

 • artau

  Oceniono 25 razy 25

  Palec lichockiej w oko temu sublokatorowi na waleta

 • kloss8

  Oceniono 23 razy 23

  Jeszcze chwila a da 100 milionów dla każdego.

 • pedro.666

  Oceniono 20 razy 20

  Nikt wam tyle nie da, ile ja obiecam

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 21 razy 19

  Obiecuję że obiecam wam wszystko co tylko chcecie.

 • styq

  Oceniono 18 razy 18

  Gdzie Twoja pomoc dla frankowiczów z poprzedniej kampanii człowieku z budyniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX