Minister pracy o bezrobociu: Nie wygląda to źle. W kwietniu zatrudnienie straciło 58 tys. osób

Szefowa resortu pracy Marlena Maląg, podała dane dotyczące bezrobocia za kwiecień. Wynika z nich, że zatrudnienie straciło 58 tys. osób. Wedle minister "nie wygląda to źle". Jaka jest obecna stopa bezrobocia?

- Według szacunków ministerstwa pracy w Polsce ok. 960 tys. osób jest bez pracy - poinformowała ministra Marlena Maląg. Przedstawiła też dane dotyczące wzrostu bezrobocia w kwietniu. - W urzędach pracy zarejestrowało się 58 tys. osób - stwierdziła.

Zobacz wideo Gowin o spadku PKB i prognozowanym bezrobociu

Minister pracy o wzroście bezrobocia

Maląg przyznała, że obecna stopa bezrobocia, która wynosi 5,7 proc., nie oddaje w pełni prawdziwego obrazu sytuacji na rynku pracy. - Nie wygląda to źle, ale ja nawet do tej stopy nie chcę się odnosić, bo ja sobie zdaję sprawę, że dzisiaj jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej, firmy borykają się z podejmowaniem dalszych decyzji - stwierdziła na antenie Polskiego Radia, podaje PAP.

- Dziś mówienie, czy bezrobotnych będzie 1,5 miliona czy mniej... to myślę poczekajmy. Zróbmy wszystko, żeby tych osób bezrobotnych było jak najmniej - dodała.

Czytaj też: Ekspert rynku pracy: Wszyscy bezrobotni powinni otrzymywać zasiłek w wysokości 1400 zł

Jak bardzo może wzrosnąć bezrobocie? Inni politycy mówią o wyniku dwucyfrowym

Szacunki dotyczące wzrostu bezrobocia są różne, ale wedle części polityków może być ono dużym problemem. -  Nie chciałbym być złym prorokiem, ale bezrobocie na pewno będzie wysokie - mówił Jarosław Gowin w Gazeta.pl. - Obawiam się, że wynik bezrobocia na koniec tego roku będzie niestety dwucyfrowy, ale liczę, że z jedynką na czele - wyjaśnił.

W związku z sytuacją za mocną podwyżką kwoty zasiłku dla bezrobotnych opowiada się pochodząca z Porozumienia Jadwiga Emilewicz, wicepremierka, ministra rozwoju.  - Rozmawiamy o podwyżce do kwoty około połowy płacy minimalnej. Czyli byłby to niemal dwukrotny wzrost wysokości zasiłku w stosunku do tego, co mamy dziś. Wyniósłby w okolicach 1200-1300 zł brutto - wyjaśniła kilka dni temu.

Więcej o:
Komentarze (24)
Minister pracy o bezrobociu. "Nie wygląda to źle". W kwietniu zatrudnienie straciło 58 tys. osób
Zaloguj się
 • jadra1111

  Oceniono 26 razy 24

  To super informacja. Szczególnie dla tych 58 tysięcy nowych bezrobotnych.

 • gourmant

  Oceniono 20 razy 18

  Od wypowiedzenia umowy o pracę do zakończenia stosunku pracy upływa od 1 do 3 miesięcy

 • cozabadziew

  Oceniono 22 razy 16

  A co kogo obchodzi wzrost bezrobocia? Przecież w Pisie wszyscy wiedzą, że dobrobyt nie bierze się z pracy tylko z zasiłków...

 • nowyemeryt

  Oceniono 17 razy 13

  Towarzyszko Maląg ,do wrzesnia bezrobocie wzrośnie o kilka milionów !

 • walkirrr

  Oceniono 12 razy 10

  maląg, witek, mazurek, szydło, kempa - czy w tym pisie są same kretynki ?

 • norman67

  Oceniono 14 razy 8

  A te pis..y z Nowogrodzkiej zamiast się zajmować gospodarką to o wyborach.

 • antymoher64

  Oceniono 6 razy 6

  Wszystko było cacy, jak to się jako tako kręciło. Jeden wirusik i trzeba wsadzać lód w gacie.

 • cocpit

  Oceniono 4 razy 4

  Z bezrobociem nie jest tak źle. Jeszcze żaden minister nie stracił pracy.

 • magda_breslau

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego wy PiSy jestescie tacy nieszczerzy?

  Dlaczego nie powiesz kobito: "spodziewamy sie milionowego bezrobocia"? Dlatego, ze jestes tchorzem? Dlatego, ze jesyes klamcá? Czy dlatego, ze traktujesz nas jak bydlo?

  "Drodzy Panstwo, wirus zmieni swiat jaki znamy i spowoduje fale bezrobocia, jakiej jeszcze niewidzielismy. Prosze sie przygotowac polski rzad, ktorego mozliwosci kreowania miejsc pracy sa praktycznie zadne, przynajmniej bedzie robil to, do czego zostal powolany: MOWIL PRAWDE".

  Jakbys tak powiedziala babo, bylby to dowod, ze nie myslisz tylko o swojej przytytej dudzie na ministerialnym stolku, tylko o nas.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX