Od noszenia maseczki bolą cię uszy? Pielęgniarki pokazały, jak temu zaradzić

Maseczki ochronne - wielu z nas ciężko się w nich oddycha i niewygodnie nosi. Pielęgniarki, które muszą w nich chodzić przez wiele godzin dziennie, pokazały w mediach społecznościowych dwa proste triki, jak poradzić sobie z niekomfortową sytuacją.

W pierwszym wariancie do wykonanej z tkaniny opaski na głowę należy przyszyć dwa guziki, po obu stronach. Dzięki takiemu rozwiązaniu gumki maseczki możemy zaczepić właśnie o guziki, a nie o własne uszy. Pozwoli nam to uniknąć przetarć skóry.

Zobacz wideo Czy koronawirus zagraża dzieciom?

Druga metoda jest jeszcze prostsza i polega na przewleczeniu paska materiału przez uszy maseczki. By to zrobić, kładziemy sobie na czole kawałek tkaniny, a następnie jego dwa końce przekładamy przez gumki maseczki ochronnej. Następnie pozostaje nam już tylko zawiązać materiał z tyłu głowy. Jak to zrobić, dokładnie pokazano na poniższym filmiku.

Jak nosić maseczkę, żeby nie bolały nas uszy?

Rozwiązaniem jest także zakupienie maseczki, którą zawiązujemy z tyłu głowy. Nie posiadają one gumeczek, które zakładamy na nasze narządy słuchu, lecz krótkie troczki dające się zawiązać na kokardkę. To wygodne także dlatego, że samemu decydujemy o tym, jak ciasno maseczka ma przylegać do twarzy i jak mocno ma być zawiązana.

Z powyższych rozwiązań skorzystać mogą głównie kobiety, ale jest również rozwiązanie dla mężczyzn.  Wystarczy założyć maseczkę na twarz i uszy tak jak zwykle, a następnie przełożyć przez gumeczki spinacz biurowy i spiąć je ze sobą za głową. Dzięki temu nacisk nie skupi się na uszach, a paski przestaną nas obcierać, wywołując pieczenie i dyskomfort.

Więcej o:
Komentarze (56)
Od noszenia maseczki bolą cię uszy? Pielęgniarki pokazały, jak temu zaradzić
Zaloguj się
 • yves_klein_blue

  Oceniono 32 razy 18

  Maseczka nie ma uszu, ma ucha. Albo troczki. Albo gumki. Uszy ma człowiek.
  #ceniszdobredziennikarstwo coś tam coś tam

 • lucek10

  Oceniono 12 razy 10

  A kto zadecydował, ze jedno rozwiązanie jest dla kobiet a inne dla mężczyzn?

 • yuraathor

  Oceniono 7 razy 7

  najprościej przyszyć gumki nie góra- dół z pętlą na ucho
  tylko góra -góra, dół- dół i zakładać jak opaskę

 • wicipinski

  Oceniono 21 razy 7

  Z ciekawostek dotyczących maseczek. Wczoraj rozmawiałem z farmaceutką, która była zmuszona do noszenia maseczki przez prawie 10 godzin dziennie, przez 12 dni, z przerwą na niedzielę. Ona i jej koleżanki odczuwały bóle i zawroty głowy, drapanie i podrażnienie w drzewie oskrzelowym. Jedna z nich straciła przytomność. Po tym incydencie zamieniono im maseczki na Przyłbice. Od zmiany minęło kilka dni, a objawy powoli zaczęły ustępować. Po konsultacji z lekarzem okazało się, ze doszło do kwasicy oddechowej na skutek długotrwałego zaburzenia wymiany gazowej w płucach i zastoju CO2 w pęcherzykach płucnych. Maseczka do używania przez dłuższy czas musi mieć jednokierunkowy zawór wydechowy, żeby organizm mógł pozbywać się dwutlenku.

 • omniscio

  Oceniono 7 razy 5

  "z jednej strony ciężko się nam w nich oddycha, z drugiej niewygodnie je nosi". Czy to aby nie ta sama strona?

 • wladgad

  Oceniono 6 razy 4

  Maseczka jest doskonałym sposobem na wsadzenie ludzi do domu. Niestety, ale dłużej niż godzinę nie da się w tym chodzić i to nie zależy od jakości maseczki.

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 4

  A nie prościej posłuchać reklam i wziąć Pyralgin albo Ibuprom? :-)

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 3

  Z cyklu postępy medycyny: sztuczne uszy.

 • chocho

  Oceniono 13 razy 3

  A mnie bolą oczy jak czytam takie artykuły.
  Jaką masz na to radę szanowna redakcjo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX