Poczta Polska po blisko trzech miesiącach przywraca przesyłki do Chin. Kiedy kolejne kraje?

Poczta Polska przywróciła usługę dostarczania przesyłek do Chin. Tym samym przesyłki pocztowe dostarczane są już do 46 krajów na świecie. Liczba ta zwiększy się wraz z dalszym luzowaniem obostrzeń.

W związku z licznymi obostrzeniami dotyczącymi m.in. zamknięcia ruchu lotniczego utrudnione było również dostarczanie przesyłek do różnych krajów świata, w tym także do Chin. Wraz z wprowadzaniem kolejnych etapów odmrażania gospodarki, Poczta Polska zdecydowała się przywrócić tę usługę. 

Zobacz wideo Pracownicy Poczty Polskiej wciąż nie wiedzą, w jaki sposób dostarczą pakiety wyborcze. „Niezakończony proces legislacyjny nie ułatwia sprawy”

Poczta Polska przywraca przesyłki do Chin

Poczta Polska zdecydowała się przywrócić możliwość wysyłania paczek do Chin po blisko trzymiesięcznej przerwie związanej z COVID-19. Przesyłki będą docierały transportem lotniczym, nie liniami przewożącymi pasażerów, z których zazwyczaj korzystają poczty.

Przy tej okazji na temat funkcjonowania Poczty Polskiej w ostatnich miesiącach wypowiedziała się wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel. - Poczta Polska dokłada wszelkich starań, aby pomimo pandemii, umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji i zaoferować różnorodne usługi pocztowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami i zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby przywracać obsługę przesyłek ekonomicznych, priorytetowych i kurierskich do kolejnych krajów. Wiemy, że jest to kluczowe dla polskich przedsiębiorców oferujących swoje produkty na międzynarodowym rynku e-commerce" - powiedział, cytowany w komunikacie.

Poczta Polska przywraca możliwość wysyłania przesyłek do Chin. Kiedy kolejne kraje?

Stopniowe przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione od znoszenia ograniczeń w transporcie oraz od uzgodnień z partnerami Poczty Polskiej za granicą. Obecnie na liście państw, do których można wysłać przesyłkę pocztową, jest 46 krajów. Obecnie wykorzystywany jest głównie transport drogowy i morski.

Więcej o: