Włoscy sprzedawcy i fryzjerzy znaleźli sposób na dorobienie. "Opłata Covid" zaskakuje klientów

"Opłata Covid" - taki dodatek w wysokości od 2 do 4 euro doliczany jest do rachunków we Włoszech w niektórych sklepach i punktach usługowych. Przypadki te ujawniła organizacja obrony praw konsumentów, która mówi, że trzeba skończyć z takim "Dzikim Zachodem".
Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?

Konsumencka organizacja Codacons poinformowała, że otrzymuje liczne sygnały i zdjęcia paragonów fiskalnych, na których widnieje dodatkowa opłata. Pobierana jest ona zwłaszcza w salonach fryzjerskich i piękności.

Ma ona pokryć koszty ponoszone w związku z pandemią i wymogami bezpieczeństwa sanitarnego, czyli zakupem maseczek i innych środków ochrony osobistej.

"To prawdziwy, nielegalny Dziki Zachód, który można uznać za oszustwo. Codacons zawiadamia o nim Gwardię Finansową i Urząd Antymonopolowy" - poinformowano w nocie stowarzyszenia.

Liczba nowych przypadków koronawirusa we Włoszech minionej doby wzrosła o 669. Zmarło kolejnych 119 osób. Łącznie we Włoszech na koronawirusa zmarło do tej pory 32735 osób. Potwierdzono prawie 230 tysięcy przypadków COVID-19.

Więcej o: