Zniesienie obostrzeń. Kiedy otwarte baseny? Na jakich zasadach?

Po ostatniej decyzji rządu o wejściu w IV etap odmrażania gospodarki, wiele osób wyczekuje momentu otwarcia siłowni, klubów fitness czy basenów. Niebawem ponownie będzie można zadbać o swoją formę.
Zobacz wideo Dlaczego tarcza 4.0 może masowo uderzać w pracowników?

W ostatnią środę premier Mateusz Morawiecki poinformował, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na dalsze odmrożenie gospodarki i życia publicznego. Zniesiony został między innymi obowiązek zakrywania ust i nosa w otwartej przestrzeni, ale także podano datę otwarcia takich punktów, jak siłownie czy baseny.

Kiedy nastąpi otwarcie basenów?

Podobnie jak siłownie czy kluby fitness, baseny zostaną otwarte w następną sobotę, 6 czerwca. Ostateczna decyzja należy jednak do właściciela danego obiektu i tego, czy jest on przygotowany do zapewnienia odpowiedniej higieny sanitarnej.

6 czerwca wszyscy chętni będą mogli skorzystać zarówno z basenów wolnostojących, jak i tych zlokalizowanych w innych obiektach. Goście hotelowi i przebywający w innego rodzaju miejscach noclegowych również będą mogli skorzystać z tej możliwości.

Zasady dotyczące korzystania z basenów

Rząd po opublikowaniu IV etapu odmrażania gospodarki i życia publicznego, rozpoczął działania wspólnie z zarządcami obiektów nad ustaleniem zasad, na podstawie których użytkownicy będą mogli bezpiecznie korzystać z obiektów. Specjalne wytyczne podano w rozporządzeniu i będą one obowiązywały w chwili otwarcia basenów.

Zapisano w nim, że z "basenów będzie mogło korzystać do 4 osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności".

Więcej o: