Ministerstwo Finansów: Podatnicy mogą wnioskować o odroczenie terminu przeglądu kasy rejestrującej

Jak poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów, podatnicy mogą wnioskować o odroczenie terminu okresowego przeglądu kasy rejestrującej, ale powinni to zrobić, zanim ten termin upłynie.

Do Ministerstwa Finansów napływają sygnały od producentów i podmiotów, które zajmują się serwisem kas rejestrujących. W wiadomościach kierowanych do MF pojawiają się obawy serwisantów związanych z przeprowadzaniem okresowych przeglądów kas rejestrujących w czasie zagrożenia koronawirusem.

Zobacz wideo Co czeka polską gospodarkę w najbliższych miesiącach?

"Informujemy, że podatnicy mogą indywidualnie (również drogą elektroniczną) złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o odroczenie terminu przeglądu technicznego kasy rejestrującej" - podało Ministerstwo Finansów. W komunikacie zaznaczono, że wniosek o odroczenie przeglądu powinien zostać złożony przed upływem tego terminu.

Kasy online u fryzjera, prawnika, lekarza. Restrykcyjne uszczelnienie podatków przesunięte

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, według dotychczasowych planów od 30 czerwca wiele grup przedsiębiorców powinno wdrożyć nowe rozwiązanie dotyczące sposobu rozliczania z fiskusem. Ministerstwo Finansów poinformowało jednak, że wprowadzenie kas online zostanie przesunięte o pół roku.

Powodem jest epidemia koronawirusa - resort zdaje sobie sprawę, że branże szczególnie obciążone gospodarczymi skutkami rozprzestrzeniania się choroby, muszą zostać odciążone.

Kasy online. Kto będzie musiał je wprowadzić?

Wprowadzenie kas online miało być kolejnym sposobem na uszczelnianie systemu podatkowego. Z nowego rodzaju urządzeń korzystać będą musieli przedsiębiorcy świadczący usługi gastronomiczne, osoby zajmujące się najmem krótkoterminowym (np. pokoje na doby) czy sprzedawcy węgla.

Narzędzie będą musieli wdrożyć też właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych, prawnicy, lekarze i stomatolodzy, a także osoby świadczące usługi budowlane.

Więcej o: