Kiedy bon turystyczny 500 plus? Jadwiga Emilewicz zdradziła termin realizacji świadczenia

Zgodnie z zapowiedzią szefowej resortu rozwoju, pierwsze płatności z bonu turystycznego miałyby zostać zrealizowane pod koniec lipca. 500+ na wakacje to świadczenie dla rodzin z dziećmi.

Jak dodała Jadwiga Emilewicz w czasie wideokonferencji z udziałem przedstawicieli branży turystycznych, bon nie będzie świadczeniem wypłacanym na rachunek beneficjenta, tylko numerem cyfrowym realizowanym przez ZUS na konto zarejestrowanych firm turystycznych.

Zobacz wideo Czy powtórny lockdown kraju jest możliwy?

Bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko

Jak czytamy na stronie internetowej Prezydenta RP, bon turystyczny o wartości 500 zł na każde dziecko, będzie przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie. Świadczenie pojawi się w formie elektronicznej i będzie można je wykorzystać do końca 2021 r. Andrzej Duda wyjaśnił, że bon będzie można dostać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Bon turystyczny 500+ na każde dziecko - szczegóły

Jak czytamy na stronie internetowej Prezydenta:

  • Na bon turystyczny 500 zł na każde dziecko trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju z tzw. Funduszu COVID -19.
  • Prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej.
  • Bon będzie miał formę elektroniczną. Będzie można go wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w -stworzonym na potrzeby programu - Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

  • Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  • Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  • Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.
Więcej o: