Powrót do szkoły od 1 września? ZNP: Każdy nauczyciel musi przejść test na koronawirusa

Krzysztof Baszczyński wypowiedział się dla WP na temat planowanego powrotu do szkoły od 1 września. - Apelujemy, aby wszyscy pracownicy oświaty zostali poddani testom - stwierdził wiceszef Związku Nauczycieli Polskich.

Choć w piątek 26 czerwca oficjalnie rozpoczynają się wakacje, to już teraz trwają już dyskusje na temat tego, jak będzie wyglądać rok szkolny 2020/2021. Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska przekonywała kilka dni temu, że resort przygotowuje się już do tego, aby od września rozpoczęła się normalna praca szkół i placówek oświatowych. To potwierdzenie wcześniejszych słów ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. 

Powrót do szkoły od 1 września. Wiceszef ZNP apeluje o poddanie nauczycieli testom

Na temat powrotu do szkoły wypowiedział się również w programie WP "Newsroom" wiceszef Związku Nauczycieli Krzysztof Baszczyński. 

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, czekamy na to, by wspólnie spotkać się w szkole. Jednak apelujemy już od dłuższego czasu, zarówno do ministra edukacji, jak i premiera, aby wszyscy pracownicy oświaty zostali poddani testom

- zaznaczył. Dodał również, że termin 1 września nie oznacza, że ten powrót rzeczywiście wtedy nastąpi. Według Baszczyńskiego całość musi zostać poparta masowym wykonywaniem testów. 

To jest konieczność, jeśli odpowiedzialnie chcemy mówić, że przyjście do szkoły jest bezpieczne

- podkreślił. 

Przypominamy, że zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach zostały zawieszone od 12 marca. Po 10 dniach ministerstwo wprowadziło obowiązkowe zajęcia zdalne. W tym trybie dzieci uczyły się do zakończenia roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. W przyszłym roku nauczanie zdalne ma być uzupełnieniem tradycyjnego trybu pracy

Więcej o: