Wyspy Kanaryjskie ubezpieczą turystów. Rząd w całości zapłaci za koszty leczenia COVID-19

Rząd Wysp Kanaryjskich podpisał obowiązującą od tego tygodnia umowę ubezpieczeniową, stając się tym samym pierwszym hiszpańskim regionem, gwarantującym turystom pokrycie wszystkich kosztów związanych z COVID-19.

Włodarze Wysp Kanaryjskich chcą w ten sposób zapewnić leczenie wszystkich podróżnym, którzy przylecą na wyspę. W ramach podpisanej umowy sfinansowane zostaną między innymi koszty leczenia.

Wyspy Kanaryjskie chronią podróżnych. Rząd opłaci koszty leczenia

Lokalne ministerstwo ds. turystyki zawarło porozumienie z jedną z firm ubezpieczeniowych na okres jednego roku - informuje "Canarian Weekly". W ten sposób rząd rozpoczął masową ochronę turystów, zapewniając im niezbędną pomoc w przypadku zakażenia.

W ramach podpisanej umowy zagwarantowane jest pokrycie wszystkich środków związanych z leczeniem COVID-19, jak również koszty przymusowego przedłużenia pobytu i powrotu do rodzinnego kraju w przypadku konieczności poddania się kwarantannie.

Ubezpieczenie dla wszystkich turystów. Warunkiem zachorowanie na Wyspach

Lokalne władze zastrzegły, że ubezpieczenie obejmuje zarówno krajowych, jak i zagranicznych turystów, którzy zakażą się koronawirusem podczas pobytu na Wyspach Kanaryjskich.

- Wyspy Kanaryjskie czynią dalsze postępy w swoim zaangażowaniu na rzecz wzmocnienia i zwiększenia bezpieczeństwa i spokoju dla turystów - powiedziała minister ds. turystyki Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla. Ewentualne zachorowania turyści będą mogli zgłaszać poprzez specjalny telefon alarmowy.

Spośród wszystkich regionów w Hiszpanii, Wyspy Kanaryjskie są jednym z najmniej dotkniętych pandemią koronawirusa. Do wczoraj liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wynosiła 2 699, zaś zgonów - 162. Daje to przelicznik 122 infekcji na 100 tysięcy mieszkańców, podczas gdy na przykład w Madrycie współczynnik ten wynosi 1 175.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie
Więcej o: