Okęcie podało dane za lipiec. Port lotniczy zanotował gigantyczne spadki

Warszawskie lotnisko Chopina przedstawiło dane za lipiec. Wynika z nich, że w tym miesiącu obsłużyło niemal 77 proc. mniej pasażerów niż w analogicznym okresie w 2019 roku.

Lotnisko Chopina podało lipcowe statystyki dotyczące ruchu pasażerskiego. Liczba obsłużonych lotów i pasażerów rośnie w porównaniu z poprzednimi miesiącami, ale w zestawieniu rok do roku port notuje spadki.

W lipcu tego roku na warszawskim Lotnisku Chopina wykonano 5 300 pasażerskich operacji lotniczych - to o 68,6 procent. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z usług stołecznego portu skorzystało 444 tysiące pasażerów. Jest to spadek o prawie 77 procent w porównaniu z lipcem 2019 roku.

W 2020 r. Okęcie obsłużyło ponad 3 miliony pasażerów

Od początku 2020 r. w ruchu międzynarodowym największe polskie lotnisko obsłużyło 3,236 mln osób - spadek o ponad 66 procent, zaś w krajowym 385 tysięcy - spadek o ponad 61 procent. Regularne połączenia rejsowe wybrało 2,584 mln. podróżnych (spadek o 65,8 proc.), niskokosztowe - 627 tysięcy. (spadek o 65,1 proc.), natomiast czartery - 410 tys. osób (spadek o 65,2 proc.). Większość pasażerów, bo prawie 60 procent podróżowała w strefie Schengen.

Zobacz wideo Z wizytą w wieży kontroli lotów

W lipcu największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki wakacyjne: Bułgaria (Burgas), Grecja (Heraklion, Rodos) oraz Hiszpania - głównie Majorka.

Spadł także przewóz ładunków

Od początku roku na pokładach wszystkich statków powietrznych przewieziono 41 760 ton ładunków (spadek o 21,9 procent). Natomiast przewóz poczty wyniósł 3 555 ton (spadek o 62,1 procent).

Warszawski port lotniczy imienia Fryderyka Chopina, to największe lotnisko w Polsce. W zeszłym roku obsłużył on ponad 19 milionów pasażerów. Od połowy marca do końca maja został całkowicie zawieszony regularny ruch pasażerski. W tym czasie jedynie Polskie Linie Lotnicze LOT prowadziły akcję LOTdoDomu, dzięki której osoby, które wyjechały za granicę, mogły wrócić do Polski.

Więcej o: