Wielka Brytania. Tesco zapobiega powtórce sytuacji z marca i wprowadza racjonowaną sprzedaż produktów

Tesco dołączyło do sieci Morrisons i rozpoczęło ograniczanie sprzedaży niektórych produktów w sklepach w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to jedynie sytuacji, w której klienci jednorazowo chcieliby nabyć większą liczbę danych towarów.

Decyzja ta odnosi się do marcowej sytuacji, gdy spanikowani klienci masowo zaczęli wykupywać niektóre towary w obawie przed powszechnym lockdownem. Wskutek tego przez pewien czas nie były one dostępne w otwartej sprzedaży.

Wielka Brytania. Ograniczenia w sprzedaży ryżu czy makaronu

Jak informuje BBC, wprowadzone przez Tesco limity obejmują takie produkty, jak mąka, makaron, papier toaletowy, chusteczki antybakteryjne i chusteczki dla niemowląt. Jednorazowo będzie można nabyć maksymalnie trzy opakowania tych produktów. Jednocześnie ograniczono sprzedaż ryżu czy warzyw w puszkach przez internet.

Przedstawiciele Tesco zapewnili klientów, że sieć nie ma problemów z zaopatrzeniem sklepów, a wszystkie zapasy uzupełniane są na bieżąco, wobec czego nie ma potrzeby kupowania produktów w tak dużych ilościach.

Klienci ponownie masowo ruszyli do sklepów

Na podobny ruch w ubiegły czwartek zdecydowała się sieć sklepów Morrisons. W tym przypadku wprowadzono ograniczenia w zakupie papieru toaletowego czy środków dezynfekujących. Celem tego zabiegu było zapewnienie wszystkich klientów, że produktów wystarczy dla wszystkich.

Zarówno Morrisons, jak i Tesco podjęły decyzję o ograniczeniu sprzedaży wskutek piątkowego ostrzeżenia wydanego przez rząd. Zakomunikowano, że jeśli liczba zakażeń nadal będzie rosnąć, niewykluczone jest wprowadzenie dalszych restrykcji. Efektem tego było kupowanie przez klientów wielu produktów na zapas.

Zobacz wideo W Polsce pojawił się pierwszy tzw. twardy dyskont
Więcej o: