Donald Trump przewieziony do szpitala. Podano mu eksperymentalny lek na COVID-19

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump udał się do wojskowego szpitala, gdzie przejdzie terapię przeciwciałami z powodu zakażenia koronawirusem. 74-letnim prezydentem zajmą się lekarze z placówki Walter Reed w Bethesdzie w stanie Maryland. Wcześniej Donald Trump napisał na Twitterze, że wraz z żoną Melanią udadzą się na kwarantannę. Prezydent planuje przez kilka dni pracować zdalnie ze szpitala.

Lekarz Białego Domu Sean P. Conley przekazał, że Donald Trump pozostaje "przemęczony, ale jest w dobrym humorze". Prezydent Stanów Zjednoczonych korzysta z pozostającej w fazie testów klinicznych terapii przeciwciałami. - Dodatkowo zażywa cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę - podał reporter Polskiego Radia w USA Marek Wałkuski. 

Zobacz wideo Czy Trump może nie uznać wyniku wyborów?

Donald Trump zakażony koronawirusem. Zmiany w kampanii wyborczej

Jak przekazał szef kampanii Donalda Trumpa, Bill Stepien, zakażenie ubiegającego się o reelekcję prezydenta powoduje, że wydarzenia, które zaplanował w kampanii, muszą zostać przełożone lub przenieść się do sieci. Kalendarz wyborczy Donalda Trumpa przewidywał jeszcze w ten weekend jeden wiec na Florydzie i dwa w Winsconsin.

Pod znakiem zapytania staje obecność prezydenta na debatach z jego rywalem, Joe Bidenem 15 października w Miami oraz 22 października w Nashville. Przełożone zostały także wydarzenia z udziałem Pierwszej Damy. Na kampanijnym szlaku pozostaje wiceprezydent Mike Pence, u którego test na obecność koronawirusa dał negatywny wynik.

Donald Trump przechodzi COVID-19 łagodnie, Melania Trump skarży się na kaszel i ból głowy. Lekarze twierdzą, że prezydent znajduje się w grupie ryzyka ze względu na swój wiek, wagę i styl życia.

Epidemia koronawirusa w Stanach Zjednoczonych jak dotąd doprowadziła do śmierci 200 000 ludzi. 

Czytaj więcej: Debata Trump - Biden. Takiego pytania nie było od 20 lat. "Czy przyjmuje pan naukę o zmianach klimatu?"

Więcej o: