Wesela z nowym limitem gości. Ile osób może być na zabawie? Od kiedy nowe obostrzenia?

Wesela oraz inne imprezy okolicznościowe traktowane są jako jedne z największych źródeł zakażeń koronawirusem. Rząd zdecydował się na wprowadzenie nowych limitów gości. Ile osób będzie mogło brać udział w zabawie? Kiedy wejdą w życie nowe obostrzenia?

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń oraz zgonów spowodowanych koronawirusem, cała Polska została objęta żółtą strefą. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 10 października weszły w życie nowe obostrzenia. Wśród nich znalazł się m.in. obowiązek zasłaniania ust oraz nosa wszędzie w przestrzeni publicznej. Wprowadzono również maksymalną liczbę gości, jaka może brać udział w weselach. Nowe reguły dotyczące limitu gości wejdą jednak w życie dopiero od soboty 17 października.  

Wesela - od 17 października nowe obostrzenia. Ile gości w żółtej strefie?

Zmiany w prawie dotyczą uczestnictwa w weselach, komuniach, stypach oraz innych uroczystościach rodzinnych oraz przyjęciach okolicznościowych. Do piątku 16 października w żółtych strefach w tego typu uroczystościach może brać udział maksymalnie 100 osób.

Od 17 października limit gości zostanie zmniejszony do 75 osób. W czerwonych strefach maksymalna liczba gości pozostanie bez zmian na poziomie 50 osób. W obu przypadkach do liczby gości nie wlicza się obsługi.

Należy pamiętać, że zmienia się również sposób uczestnictwa w imprezach okolicznościowych. Uczestnicy zabawy mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa do czasu zajęcia miejsc, przy których będą spożywali posiłki lub napoje

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 50
Więcej o: