Poczta zmienia zasady dostarczania przekazów osobom na kwarantannie. Co z emeryturami i rentami?

Poczta Polska nie będzie doręczać przesyłek osobom przebywającym na kwarantannie. Do tego czasu będą one przetrzymywane w placówce pocztowej. Czy zmiany dotyczą także emerytów i rencistów otrzymujących świadczenia drogą listowną?

W ostatnich tygodniach Polska zmaga się z drugą falą pandemii koronawirusa. Wzrasta liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w konsekwencji także osób przebywających na kwarantannie. Według najświeższych danych Ministerstwa Zdrowia obecnie dotyczy to 289 tys. osób. 

Koronawirus. Poczta nie będzie dostarczać przesyłek osobom będącym na kwarantannie

Poczta Polska poinformowała o istotnych zmianach w kwestii doręczania przesyłek do osób przebywających na kwarantannie. Będą one dostarczane po upływie okresu izolacji bądź kwarantanny - Na podstawie uzgodnień z przedstawicielami sądownictwa, przechowujemy bezpłatnie przesyłki nadawane na zasadach specjalnych pod adresy objęte kwarantanną, aby nie płynął im bieg awizacji - mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Zmiany dotyczą wszystkich listów bądź przesyłek, które wymagają pokwitowania. Osoby nie otrzymają więc korespondencji z sądu bądź od komornika. 

Poczta Polska wprowadza zmiany. Co z emeryturami i rentami? 

Nowe zasady wprowadzone przez Pocztę Polską mogłyby się okazać sporym utrudnieniem dla emerytów i rencistów, z których część otrzymuje świadczenia drogą listowną. Państwowa spółka przewidziała ten scenariusz i osoby te, mimo przebywania na kwarantannie, będą otrzymywać świadczenia bez zmian w specjalnych "bezpiecznych" kopertach. 

Jak czytamy w komunikacie "pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych. Odbierając od listonosza świadczenie należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości (co najmniej 1,5 metra). Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń". 

Zobacz wideo „Wybory kopertowe”. Budka: Każdy, kto działał nielegalnie, odpowie za to.
Więcej o: