Coraz więcej zajętych łóżek i respiratorów "covidowych" [MONITORUJEMY SYTUACJĘ]

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, które wymagają hospitalizacji. Ze statystyk Ministerstwa Zdrowia wynika, że zajętych jest 65,12 proc. łóżek i 69,41 proc. respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19.

Respiratory i łóżka dla pacjentów z COVID-19. Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny dzienny raport o koronawirusie. Ze statystyk resortu wynika, że 29 października zajętych jest 14 631 na 22 467 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Oznacza to, że w użyciu jest 65,12 procent tzw. łóżek covidowych. W ciągu ostatniej doby zajęto 700 takich łóżek.

ProteGO Safe Aplikacja ProteGo Safe okazała się porażką. Powiadomienia włączyło... 420 osób

Resort Adama Niedzielskiego poinformował także, że w polskich szpitalach dostępnych jest 1733 respiratorów dla pacjentów z koronawirusem, spośród których 1203 jest zajętych. W użyciu jest więc 69,41 procent tego typu urządzeń. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 53 pacjentów, którzy zostali podpięci do respiratorów. 

Koronawirus w Polsce. Rząd tworzy szpitale tymczasowe

Epidemia koronawirusa w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. 28 października stwierdzono ponad 18 tysięcy nowych przypadków zakażenia oraz 236 zgonów związanych z COVID-19, dzień wcześniej potwierdzono ponad 16 tysięcy przypadków oraz 132 zgony związane z koronawirusem.

Tak szybko, jak przybywa chorych na covid, tak szybko topi się zapas respiratorów (zdjęcie ilustracyjne) Koronawirus. Na Mazowszu pozostało tylko 9 wolnych respiratorów, choć urządzeń przybyło

Polski rząd zapowiedział, że w każdym mieście wojewódzkim powstanie szpital tymczasowy. Takie placówki mają powstać m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, w budynku EXPO Kraków w stolicy Małopolski oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Zobacz wideo Borys: Po drugiej fali może przyjść trzecia i czwarta. Musimy mierzyć pomoc, biorąc pod uwagę możliwości finansów publicznych
Więcej o: