Koronawirus. Ponad 70 proc. respiratorów jest zajętych [MONITORUJEMY SYTUACJĘ]

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem, a wraz z nią liczba zajętych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19. Jak wygląda obecna sytuacja w Polsce?
Zobacz wideo Morawiecki o koronawirusie i potencjalnym lockdownie: Swoją wielkością druga fala zaskoczyła nas również w Polsce

Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

Na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawił się kolejny dzienny raport na temat epidemii koronawirusa. Wynika z niego, że we wszystkich szpitalach w Polsce jest łącznie 23 111 łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, z czego 15 444 jest zajętych (o 813 więcej niż dnia poprzedniego). Oznacza to, że w użyciu jest 66,82 procent wszystkich łóżek zarezerwowanych dla zakażonych koronawirusem.

Rośnie także liczba zajętych respiratorów. Z ministerialnych statystyk wynika, że dla pacjentów z COVID-19 zarezerwowano 1777 takich urządzeń, z czego 1254 jest zajętych (to o 51 więcej niż 29 października). To znaczy, że w użyciu jest 70,56 procent wszystkich respiratorów "covidowych".

Koronawirus w Polsce. Otwarto szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

Epidemia koronawirusa w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. 29 października był pierwszym dniem, podczas którego odnotowano ponad 20 tysięcy nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Tego samego dnia zmarło ponad 300 osób chorych na COVID-19. 

W związku z jesienną falą koronawirusa rząd zaczął tworzyć szpitale tymczasowe. Takie placówki mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. W czwartek 29 października przedstawiciele rządu ogłosili, że szpital na Stadionie Narodowym został już otwarty. Znajduje się w nim 300 łóżek, ale baza ta ma zostać zwiększona do 1200 łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

Więcej o: