Warszawa. Karetki będą spędzały mnie czasu na dezynfekcji. Skorzystają z terenu zajezdni tramwajowej

Duża liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Warszawie wymaga podejmowania radykalnych działań. Jednym z nich jest decyzja o dezynfekcji karetek pogotowia na terenie zajezdni tramwajowej.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zgłosiła się do Tramwajów Warszawskich z prośbą o możliwość udostępnienia przestrzeni potrzebnej do stworzenia stanowiska dezynfekcji karetek pogotowia - informuje stołeczny UM.

Warszawa. Karetki będą dezynfekowane w zajezdni przy Woronicza

Informację o udostępnieniu zajezdni przy ulicy Woronicza 27 na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego na Twitterze przekazała rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.

"W zajezdni przy Woronicza 27 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego będzie dezynfekować karetki. Udostępniamy miejsce do wykonywania dezynfekcji, dzięki czemu ratownicy będą mogli szybciej dojechać do kolejnych potrzebujących" - napisała.

Warszawa. Planowane kolejne punkty dezynfekcji karetek

"Podejmujemy kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie (Woronicza 27) udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów" powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Miejsce do dezynfekcji przy Woronicza 27 jest pierwszym tego typu, które powstanie we współpracy ze stołecznym ratuszem. W planach jednak jest uruchomienie kolejnych lokalizacji. "Takie miejsca są nam bardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwa nie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocy następuje znacznie szybciej" powiedział Lucjan Kadej, zastępca dyrektora ds. technicznych WSPR.

Zobacz wideo Dr Zieliński: Restrykcje mają już mały wpływ na przesunięcie maksimum epidemii
Więcej o: