Warszawa. Karetki będą spędzały mnie czasu na dezynfekcji. Skorzystają z terenu zajezdni tramwajowej
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego zgłosiła się do Tramwajów Warszawskich z prośbą o możliwość udostępnienia przestrzeni potrzebnej do stworzenia stanowiska dezynfekcji karetek pogotowia - informuje stołeczny UM.
Warszawa. Karetki będą dezynfekowane w zajezdni przy Woronicza
Informację o udostępnieniu zajezdni przy ulicy Woronicza 27 na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego na Twitterze przekazała rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka.
"W zajezdni przy Woronicza 27 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego będzie dezynfekować karetki. Udostępniamy miejsce do wykonywania dezynfekcji, dzięki czemu ratownicy będą mogli szybciej dojechać do kolejnych potrzebujących" - napisała.
Warszawa. Planowane kolejne punkty dezynfekcji karetek
"Podejmujemy kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Reagując na sygnały płynące od ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni Tramwajów Warszawskich na Mokotowie (Woronicza 27) udostępnimy miejsce na punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić mniej czasu na dezynfekcję pojazdów" powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Miejsce do dezynfekcji przy Woronicza 27 jest pierwszym tego typu, które powstanie we współpracy ze stołecznym ratuszem. W planach jednak jest uruchomienie kolejnych lokalizacji. "Takie miejsca są nam bardzo potrzebne, a im ich więcej, tym lepiej. Dzięki temu zespoły ratownictwa nie muszą jeździć na drugi koniec miasta i tym samym ich gotowość do pomocy następuje znacznie szybciej" powiedział Lucjan Kadej, zastępca dyrektora ds. technicznych WSPR.
-
Lidl i Aldi sprzedają "laguny". "Nie ma się czego bać!"
-
Do Polski wchodzi niemiecka sieć sklepów. Rossmann będzie mieć konkurenta
-
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Do kiedy? Co zrobić, żeby go otrzymać?
-
Majówka w hotelu? Rząd zakazał, a nielegalny wynajem kwater kwitnie. "Powiemy, że jest pan rodziną"
-
Nowy harmonogram. Urodziłeś się w latach 1974-1990? Daty rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19
- Ponad 40 proc. wzrostu PKB w czasie globalnego kryzysu. "El Dorado 2020". Co się stało w Gujanie?
- Otwarcie przedszkoli i żłobków już w poniedziałek. Co ze świadczeniem opiekuńczym?
- Ile kosztował nas lockdown? Na pomoc dla biznesu wydano dwa razy tyle, co na całe 500+
- Niemieckie badania: Po zakażeniu koronawirusem przeciwciała szybko znikają
- Po wydaleniu 18 dyplomatów Czechy planują wykluczyć rosyjski Rosatom z przetargu. Chodzi o elektrownię atomową