Koronawirus na świecie. Od początku pandemii zakaziło się ponad 60 mln osób

Od początku wybuchu epidemii koronawirusa na całym świecie zakaziło się już ponad 60 milionów osób. Na trzech pierwszych miejscach pod względem liczby przypadków znajdują się Stany Zjednoczone (13,1 mln), Indie (9,2 mln) i Brazylia (6,1 mln).

Jak podaje agencja AFP, informacje zebrane od władz poszczególnych krajów i Światowej Organizacji Zdrowia prawdopodobnie odzwierciedlają tylko ułamek faktycznej liczby zakażeń. Wiele krajów nie ma możliwości testowania lub testuje tylko przypadki objawowe lub najpoważniejsze.

Zakażona kobieta czekała 8 godzin na karetkę i 3 godziny przed szpitalemZakażona czekała 8 godz. na karetkę, potem 3 godz. przed szpitalem

Koronawirus na świecie. Mniejszy wzrost przypadków w Europie. Stany Zjednoczone dominują

W Europie, w tym w Rosji zdiagnozowano do tej pory ponad 17,1 miliona przypadków i odnotowano prawie 388 tys. zgonów. Żaden inny kontynent nie zebrał jak dotąd takiego żniwa. Tylko w ostatnim tygodniu udokumentowano 1,7 miliona nowych przypadków w 52 krajach, o 10 proc. mniej niż w poprzednim tygodniu.

W Stanach Zjednoczonych z kolei trwa obecnie trzecia fala koronawirusa - określa AFP. Całkowita liczba przypadków przekroczyła już 13 milionów, natomiast liczba zgonów wynosi obecnie ponad 268 tysięcy, co stanowi około jedną piątą wszystkich ofiar zarejestrowanych na całym świecie. W ciągu zaledwie jednego tygodnia w USA liczba nowych wykrytych infekcji wzrosła o 11 proc.

Koronawirus na świecie. Oceania najmniej dotkniętym obszarem

Za Europą pod względem największej liczby przypadków znajdują się Ameryka Północna, a więc Stany Zjednoczone i Kanada (13 mln zakażeń, ponad 272 tys. zgonów), Ameryka Południowa i Karaiby (12,6 mln zakażeń, ponad 438 tys. zgonów) oraz Azja (12,1 mln zakażeń, ponad 190 tys. zgonów).

Pielęgniarki (zdjęcie ilustracyjne)Możliwy strajk pielęgniarek. "Słowa ministra przelały czarę goryczy"

Na kolejnych miejscach pod względem liczby zakażeń znajdują się Bliski Wschód (3,2 mln zakażeń, ponad 76 tys. zgonów), Afryka (2,1 mln zakażeń, ponad 50 tys. ofiar) oraz Oceania (44 tys. zakażeń, 1 011 zgonów).

Zobacz wideo Czy uda się uniknąć twardego lockdownu?
Więcej o: