Andrzej Duda nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Gowin tłumaczy się ze słów o prezydencie

- Nie rozumiem komentarzy, które dopatrują się w tym czegokolwiek niewłaściwego - stwierdził Jarosław Gowin. W poniedziałek wicepremier stwierdził, że to Andrzej Duda nie chciał zaakceptować zamknięcia stoków narciarskich.

- Jestem w regularnym kontakcie z panem prezydentem Dudą jeżeli chodzi o wszystkie rozwiązania dotyczące gospodarki. Pan prezydent należy do tych polityków - i to jest dla mnie silne wsparcie - którzy uważają, że gospodarkę należy odmrażać jak najszybciej - dodał. - Jeszcze raz podkreślę: dla mnie współpraca z prezydentem Dudą ma charakter wręcz wzorcowy - zaznaczył Gowin w programie "Money. To się liczy".

Gowin: Prezydent Duda bardzo stanowczo powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków

W poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin był gościem "Wydarzeń" w telewizji Polsat. Prowadzący program rzucił w trakcie rozmowy z Gowinem, że przedsiębiorcy z Podhala planują protestować w związku z decyzjami rządu dot. ferii i zamknięcia hoteli. Górale zapowiedzieli, że zablokują wjazd prezydentowi Andrzejowi Dudzie, jeśli ten będzie chciał przyjechać na Podhale. 

Zobacz wideo Gowin szuka kompromisu ws. aborcji. "To w ogóle nie rozwiązuje problemu"

- Niesłusznie, dlatego, ze to właśnie pan prezydent Duda zadzwonił do mnie w poprzednią niedzielę i bardzo stanowczo powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków - powiedział Jarosław Gowin. - Zaapelował też, abym wypracował z branżą narciarską specjalne procedury sanitarne, co też się stało i co umożliwiło otwarcie stoków. Natomiast niestety bez otwarcia ośrodków wypoczynkowych, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych. Te punkty będą mogły świadczyć usługi na wynos - dodał. Jak stwierdził, "musimy ograniczyć w tym roku nasze wypady na narty do jednodniowych". 

Gowin podkreślił, że "jeszcze dwa tygodnie temu realny był czarny scenariusz". - Mam na myśli scenariusz szerokiego zamknięcia polskiej gospodarki, jakie pamiętamy z wiosny tego roku. Udało się temu zapobiec - powiedział.

Więcej o: