Powrót dzieci do szkoły. Adam Niedzielski zdradził najbardziej prawdopodobny termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że klasy I-III najprawdopodobniej wrócą do stacjonarnej nauki w szkołach od 18 stycznia. Stopniowo do szkoły będą wracać kolejne klasy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w "Porannej Rozmowie" RMF FM wypowiedział się na temat planu rządu w walce z pandemią koronawirusa. Szef resortu poruszył także temat dostępności szczepionek oraz powrotu dzieci do nauki stacjonarnej.

Zobacz wideo Prof. Gańczak o szczepionkach: Polska jest znowu w niechlubnym miejscu w Europie

Niedzielski: 18 styczna to prawdopodobna data powrotu dzieci do szkół 

- Jeżeli chodzi o to, co będzie się działo po feriach, kiedy będziemy podejmowali decyzje o powrocie do szkół, to oczywiście analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając - oczywiście - od klas I-III - powiedział Niedzielski, dodając, że wciąż rozważane są dwa warianty, "czy to będzie szerzej, czy węziej, tj. np. nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas". 

W rozmowie z RMF FM zdradził także, że 18 stycznia to najbardziej prawdopodobna data powrotu dzieci w klasach I-III do nauki w szkołach, ale wszystko zależeć będzie od dziennej liczby zachorowań. - Wydaje się, że w okolicach połowy stycznia będziemy mieli takie warianty, jeżeli, oczywiście, w ferie nic się nie stanie, według których dzieci na 90 proc. wrócą do szkoły - podsumował Niedzielski.

Koronawirus w Polsce. Blisko pięć tysięcy nowych przypadków oraz prawie 100 zgonów 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 4423 nowe przypadki koronawirusa. MZ podaje także, że z powodu COVID-19 zmarły 92 osoby, spośród których 82 miały choroby współistniejące. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakaziło się 1 067 870, spośród których 20 181 zmarło.

Więcej o: