Włochy, Austria i Szwajcaria zaostrzają restrykcję. Polacy muszą przejść kwarantannę

Podróżni przybywający z Polski do Włoch będą zobowiązani wkrótce do przejścia bezwarunkowej 14-dniowej kwarantanny. Podobne obostrzenia wprowadzają także Szwajcaria oraz Austria.

Choć liczba nowych przypadków w czasie drugiej fali pandemii koronawirusa spada w całej Europie, to wciąż wiele krajów decyduje się na utrzymywanie obostrzeń dotyczących swobodnego przemieszczania się.

Zobacz wideo Nowe obostrzenia. Jak zareaguje młodzież?

Włochy. Nowe zasady dla Polaków. 14-dniowa kwarantanna od 21 grudnia 

MSZ poinformowało o nowych zasadach obowiązujących Polaków podróżujących z Polski do Włoch. Od 10 do 20 grudnia niezbędne będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa zrobionego 48 godzin przed przyjazdem do kraju. W przypadku braku testu niezbędne będzie poddanie się kwarantannie. Od 21 grudnia do 6 stycznia podróżni będą zmuszeni przejść 14-dniową kwarantannę. Od 7 do 15 stycznia 2021 roku wraca obowiązek posiadania testu. Jednak osoby, które przebywało na terytorium Polski w dniach od 21 grudnia do 6 stycznia będą wciąż musiały przejść kwarantannę. 

Austria i Szwajcaria wprowadzają 10-dniową kwarantannę dla podróżnych z Polski

"Deutsche Welle" informuje, że Austria zdecyduje się wprowadzić 10-dniową kwarantannę dla wszystkich podróżnych z krajów wysokiego ryzyka, czyli takich, w których w ciągu ostatnich 14 dni liczba nowych zakażeń wynosi 100 na 100 tys. mieszkańców. Dla przykładu, w Polsce wskaźnik ten wynosi 610,5. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 7 bądź 19 grudnia aż do 10 stycznia. 

Podobne obostrzenia wprowadza również Szwajcaria. Od 14 grudnia podróżni z 17 krajów będą musieli przejść 10-dniową kwarantannę. Z racji dużej liczby nowych przypadków w tym gronie znalazła się również Polska. 

Więcej o: