Holandia blokuje loty z Wielkiej Brytanii. To reakcja na nowy wariant koronawirusa wykryty na Wyspach

Na początku tygodnia Wielka Brytania poinformowała o odkryciu nowego wariantu koronawirusa, który szybko się rozprzestrzenia. W związku z tą informacją Holandia zablokowała loty z Wielkiej Brytanii przynajmniej do początku nowego roku.

W Wielkiej Brytanii pojawiła się nowa odmiana koronawirusa. Na szczęście wstępne badania pokazują, że nie jest ona odporna na szczepionkę oraz nie powoduje poważniejszego przebiegu choroby. Nowy wariant jednak szybko się rozprzestrzenia, a najwięcej zakażeń wykrywanych jest na południu Anglii. W sobotę premier Boris Johnson powiedział, że nowy wirus jest 70 proc. bardziej zaraźliwy niż dotychczas znana jego wariacja. 

Zobacz wideo Wraca brexit. A wraz z nim wracają kłopoty

Między innymi z tego powodu, premier Boris Johnson ogłosił świąteczny lockdown w Londynie i południowo-wschodniej Anglii.

Holandia zakazuje lotów z Wielkiej Brytanii

Holendrzy są jednym z państw, gdzie wprowadzono w tym tygodniu lockdown, ze względu na rosnącą w kraju liczbę zakażeń. Nie powinny więc dziwić kolejne restrykcje, mające spowolnić rozwój pandemii. Władze kraju, nie chcąc ryzykować kolejnej fali zachorowań związanej z nowy wariantem koronawirusa, zakazały lotów z Wielkiej Brytanii ze skutkiem natychmiastowym. Zakaz będzie obowiązywał co najmniej do 1 stycznia - informuje agencja dpa. 

Lockdowny w Europie na święta.Lockdown w Europie. Niemcy zamykają sklepy, w Słowacji zakaz wychodzenia z domu

Decyzja holenderskiego rządu jest wynikiem zaleceń tamtejszego instytutu zdrowia, który sugerował, że należy jak najbardziej ograniczyć lub kontrolować podróże z Wielkiej Brytanii. 

Holandia także wykryła u siebie nowy rodzaj koronawirusa

Wirus, o którym poinformowała Wielka Brytania, został wykryty także w losowych testach w Holandii na początku grudnia. Holendrzy prowadzą dochodzenie, które ma określić, kogo dotknął nowy rodzaj koronawirusa, jak przebiega infekcja i czy znane są inne powiązane z nim przypadki choroby. 

Boris Johnson sceptycznie i porozumieniu z UEJohnson przypiera Unię. "Zmiana stanowiska, albo umowy nie będzie"

Więcej o: