DHL i Poczta Polska wstrzymują wysyłki do Wielkiej Brytanii. Powodem nowy szczep koronawirusa

DHL i Poczta Polska zdecydowały się wstrzymać wysyłki do Wielkiej Brytanii. Decyzja powiązana jest z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa. Klienci DHL wciąż mogą korzystać z usługi transportu lotniczego Time Definite International, gdyż bieżące restrykcje nie dotyczą lotów cargo.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz naukowcy poinformowali w sobotę 19 grudnia o pojawieniu się nowego szczepu koronawirusa, który jest dużo bardziej zaraźliwy. W związku z tym wiele europejskich krajów zdecydowało się wprowadzić zakaz lotów

DHL i Poczta Polska zawieszają wysyłki do Wielkiej Brytanii

Poza ograniczoną swobodą przemieszczania się poważnym utrudnieniem jest decyzja niektórych firm kurierskich o zawieszeniu wysyłania paczek do Wielkiej Brytanii. Na ten ruch zdecydował się m.in. DHL. Rzecznik prasowy firmy poinformował w poniedziałek, że do odwołania wstrzymane pozostają dostarczenia paczek do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Chodzi tu zarówno o przesyłki prywatne, jak i biznesowe. Bez zmian przekazywane będą natomiast kartki pocztowe oraz listy. 

Na podobny krok zdecydowała się Poczta Polska. Sspółka informuje w komunikacie, że decyzja powiązana jest z zakazem lotów z Wielkiej Brytanii, który wszedł w życie w nocy z 21 na 22 grudnia. "W związku z tym Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii" - czytamy w komunikacie. Na razie nie wiadomo, kiedy obostrzenia w tym zakresie zostaną poluzowane.

Polska wprowadza zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. Ma obowiązywać do 6 stycznia 

W nocy z 21 na 22 grudnia wszedł w życie zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Rząd planuje jego przedłużenie do 6 stycznia 2021 roku. Powodem decyzji jest pojawienie się nowego szczepu koronawirusa.

Poza tym wciąż nie będą przyjmowane samoloty z dziewięciu krajów, w tym Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji czy Stanów Zjednoczonych (z  wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork). 

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”
Więcej o: