DHL i Poczta Polska wstrzymują wysyłki do Wielkiej Brytanii. Powodem nowy szczep koronawirusa

DHL i Poczta Polska zdecydowały się wstrzymać wysyłki do Wielkiej Brytanii. Decyzja powiązana jest z pojawieniem się nowego szczepu koronawirusa. Klienci DHL wciąż mogą korzystać z usługi transportu lotniczego Time Definite International, gdyż bieżące restrykcje nie dotyczą lotów cargo.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson oraz naukowcy poinformowali w sobotę 19 grudnia o pojawieniu się nowego szczepu koronawirusa, który jest dużo bardziej zaraźliwy. W związku z tym wiele europejskich krajów zdecydowało się wprowadzić zakaz lotów

DHL i Poczta Polska zawieszają wysyłki do Wielkiej Brytanii

Poza ograniczoną swobodą przemieszczania się poważnym utrudnieniem jest decyzja niektórych firm kurierskich o zawieszeniu wysyłania paczek do Wielkiej Brytanii. Na ten ruch zdecydował się m.in. DHL. Rzecznik prasowy firmy poinformował w poniedziałek, że do odwołania wstrzymane pozostają dostarczenia paczek do Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Chodzi tu zarówno o przesyłki prywatne, jak i biznesowe. Bez zmian przekazywane będą natomiast kartki pocztowe oraz listy. 

Dreamliner wylądowałLot do domu Dreamlinerem. Narodowy przewoźnik wysyła po Polaków na Wyspy największą maszynę

Na podobny krok zdecydowała się Poczta Polska. Sspółka informuje w komunikacie, że decyzja powiązana jest z zakazem lotów z Wielkiej Brytanii, który wszedł w życie w nocy z 21 na 22 grudnia. "W związku z tym Poczta Polska informuje, że od 21 grudnia br. do odwołania zawiesza przyjmowania wszelkich przesyłek pocztowych (przesyłek listowych i paczek pocztowych oraz przesyłek EMS) do Wielkiej Brytanii" - czytamy w komunikacie. Na razie nie wiadomo, kiedy obostrzenia w tym zakresie zostaną poluzowane.

Polska wprowadza zakaz lotów z Wielkiej Brytanii. Ma obowiązywać do 6 stycznia 

W nocy z 21 na 22 grudnia wszedł w życie zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Rząd planuje jego przedłużenie do 6 stycznia 2021 roku. Powodem decyzji jest pojawienie się nowego szczepu koronawirusa.

Zdjęcie ilustracyjnePonad 10 tys. Polaków wróci w poniedziałek z Wielkiej Brytanii. Chcą zdążyć przed zakazem

Poza tym wciąż nie będą przyjmowane samoloty z dziewięciu krajów, w tym Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji czy Stanów Zjednoczonych (z  wyjątkiem lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork). 

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”
Więcej o: