Hiszpania. Powstanie rejestr osób, które odmówią szczepienia przeciwko Covid-19

Rząd Pedra Sancheza utworzy spis osób, które odmówią dobrowolnego w Hiszpanii poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19 - wynika ze zmian wprowadzonych w poniedziałek do narodowego programu szczepień.

Nową regulację odnotował m.in. dziennik "El Mundo", dodając, że gabinet Pedra Sancheza przygotowuje już narzędzia do gromadzenia informacji o nastawieniu obywateli wobec szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Hiszpania. Powstanie rejestr osób, które odmówią szczepionki na koronawirusa

Według zaktualizowanej wersji dokumentu o nazwie "Strategia Szczepień" ministerstwo zdrowia Hiszpanii będzie mogło utworzyć rejestr, aby gromadzić w nim pod nazwiskami obywateli informacje, czy poddali się oni szczepieniom. W przypadku osób, które tego nie zrobiły, w spisie ma figurować powód, dla którego obywatel odmówił udziału w szczepieniu.

.Zjednoczeni naukowcy z rekomendacjami dla rządu. Chodzi o trzecią falę

Hiszpania. Początek szczepień na koronawirusa 27 grudnia. W pierwszej fazie 2,5 mln osób 

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek wersją narodowego programu szczepień, w pierwszej kolejności zostaną im poddani w Hiszpanii pracownicy służby zdrowia. Zaktualizowany dokument przewiduje, że w pierwszej fazie szczepień przeciwko Covid-19 objętych nimi zostanie około 2,5 mln osób. Poza personelem służby zdrowia znajdą się tam także m.in. podopieczni domów spokojnej starości.

Szczepienia na koronawirusa - czy są obowiązkowe? Czy będą kary za odmowę szczepienia?KE dopuściła na unijny rynek szczepionki firmy Pfizer i BionTech. Wkrótce będą dostępne

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii planuje rozpocząć szczepienia 27 grudnia. Będą one realizowane za pośrednictwem 13 tys. placówek publicznej służby zdrowia.

Marcin Zatyka (PAP)

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: