Hiszpania. Powstanie rejestr osób, które odmówią szczepienia przeciwko Covid-19

Rząd Pedra Sancheza utworzy spis osób, które odmówią dobrowolnego w Hiszpanii poddania się szczepieniom przeciwko COVID-19 - wynika ze zmian wprowadzonych w poniedziałek do narodowego programu szczepień.

Nową regulację odnotował m.in. dziennik "El Mundo", dodając, że gabinet Pedra Sancheza przygotowuje już narzędzia do gromadzenia informacji o nastawieniu obywateli wobec szczepień przeciwko koronawirusowi.

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Hiszpania. Powstanie rejestr osób, które odmówią szczepionki na koronawirusa

Według zaktualizowanej wersji dokumentu o nazwie "Strategia Szczepień" ministerstwo zdrowia Hiszpanii będzie mogło utworzyć rejestr, aby gromadzić w nim pod nazwiskami obywateli informacje, czy poddali się oni szczepieniom. W przypadku osób, które tego nie zrobiły, w spisie ma figurować powód, dla którego obywatel odmówił udziału w szczepieniu.

Hiszpania. Początek szczepień na koronawirusa 27 grudnia. W pierwszej fazie 2,5 mln osób 

Zgodnie z opublikowaną w poniedziałek wersją narodowego programu szczepień, w pierwszej kolejności zostaną im poddani w Hiszpanii pracownicy służby zdrowia. Zaktualizowany dokument przewiduje, że w pierwszej fazie szczepień przeciwko Covid-19 objętych nimi zostanie około 2,5 mln osób. Poza personelem służby zdrowia znajdą się tam także m.in. podopieczni domów spokojnej starości.

Ministerstwo zdrowia Hiszpanii planuje rozpocząć szczepienia 27 grudnia. Będą one realizowane za pośrednictwem 13 tys. placówek publicznej służby zdrowia.

Marcin Zatyka (PAP)

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: