Podróż lawetą w sylwestra? Przedsiębiorca z Lublina wpadł na pomysł jak obejść przepisy

W noc sylwestrową obowiązywał będzie zakaz przemieszczania się. Mimo ryzyka związanego z pandemią Polacy głowią się, jak obejść przepisy i uniknąć kary. Jeden z przedsiębiorców zaproponował... transport lawetą.

W związku z trwającą pandemią rząd ogłosił dodatkowe obostrzenia, które w życie wchodzą w poniedziałek po świętach. Dotyczą one również sylwestra. Dlatego od godz. 19.00 31 grudnia do godz. 6 rano 1 stycznia 2021 r. będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się.

Zobacz wideo A gdyby dom zaczął Ci pomagać? [Materiał promocyjny]

Na sylwestra lawetą

Zdaniem przedsiębiorcy z Lublina ten zakaz można jednak obejść. Oferuje on swoim klientom transport w noc sylwestrową samochodem, który będzie wieziony na lawecie. Koszt takiej usługi to 250 zł za przejazd na terenie Lublina, poza granicami miasta cena ma być ustalana indywidualnie. 

Przypomnę, że na podstawie planowanego rozporządzenia, zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie obowiązywał od 31 grudnia od godziny 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do 6.00 rano. Ale oczywiście przewidziano wyjątki, a wśród tych wyjątków ten najważniejszy: wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych oraz działalności gospodarczej.
W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu.

- pisze przedsiębiorca, który broni legalności swojego sylwestrowego przedsięwzięcia. 

 Przedsiębiorcy próbują obejść przepisy

Sylwestrowy transport lawetą to tylko jeden z wielu przykładów kombinowania w czasach pandemii. Niedawno pisaliśmy o hotelarzach z Zakopanego, którzy oferują wynajęcie miejsca parkingowego, do którego nieodpłatnie udostępniają pokój hotelowy.

Policja o sylwestrze

A co o sylwestrowych zasadach mówi policja? Inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy policji tłumaczył w radiu TOK FM, że 31 grudnia po godz. 19, a 1 stycznia przed godz. 6 rano, można będzie przemieszczać się, jeśli mamy "ważną potrzebę życiową". Za taką uznaje się np. wybranie się do apteki czy szpitala. Czytaj więcej >>>

Więcej o: