W Polsce nie będzie można kupić szczepionki na COVID-19. Szczepienie możliwe w gabinetach prywatnych

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, jedynym organizatorem szczepień w Polsce jest państwo. W ramach Narodowego Programu Szczepień szczepionki będą dostępne także w gabinetach prywatnych.

"Szczepionki nie będą sprzedawane. Jedynym organizatorem szczepień jest państwo polskie. Prywatne gabinety będą szczepić w ramach Narodowego Programu Szczepień" - poinformował resort zdrowia w odpowiedzi na pytanie portalu "Business Insider"

Szczepionki będą dostępne m.in. w gabinetach Lux Med i Medicover

W poniedziałek Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, zapowiedział, że wśród punktów, które będą prowadziły szczepienia, mają być też prywatne przychodnie, takie jak Lux Med czy Medicover.

Zarówno grupa Lux Med, jak i Medicover potwierdziły tę informację.

"Grupa Lux Med będzie uczestniczyła w Narodowym Programie Szczepień. Program ma zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski. Pierwszy Etap '0' obejmuje szczepienie pracowników ochrony zdrowia. Szczepienia będą realizowane przez tzw. szpitale węzłowe, do których zakwalifikował się też Lux Med Onkologia Sp. z o.o. Dla wygody personelu medycznego, szczepienia będą także realizowane za pośrednictwem wybranych Centrów Medycznych Lux Med w całej Polsce. W kolejnych etapach szczepień, które obejmą wszystkich obywateli Polski, aktywny udział weźmie kilkadziesiąt placówek Lux Med. Szczegółowe zasady umawiania się i przeprowadzenia tych szczepień nie są jeszcze znane" - czytamy na stronie internetowej Grupy.

Medicover w Narodowym Programie Szczepień

Podobne oświadczenie opublikował na swojej stronie Medicover. "Pragniemy poinformować, że Medicover planuje aktywnie włączyć się w proces szczepień przeciwko COVID-19. Nasze centra medyczne (z wyjątkiem Centrum Tarchomin w Warszawie) zadeklarowały przystąpienie do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 ogłoszonego przez rząd. Aktualnie oczekujemy na potwierdzenie przez NFZ włączenia placówek Medicover do procesu szczepień. Po otrzymaniu akceptacji będziemy mogli przekazać Państwu dalsze, szczegółowe informacje" - podano.

Aktualne informacje na temat szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 dostępne są na stronie: gov.pl/szczepimysie.

Więcej o: