Wielka Brytania. Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem

Aż o 57 725 zwiększyła się liczba wykrytych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co jest najwyższym dobowym przyrostem od początku epidemii - poinformował w sobotę po południu brytyjski rząd. Zarejestrowano też kolejne 445 zgonów w związku z Covid-19.

To czwarty raz w ciągu ostatnich siedmiu dni, gdy padł rekord zakażeń. Od poprzedniego - z czwartku - nowy bilans jest wyższy o 1833, od bilansu z poprzedniej soboty - o ponad 22 tys.

Wypdek w KościanieMężczyzna odpalał fajerwerki na środku drogi. Uderzył w niego samochód

Najwyższą od początku epidemii liczbę zakażeń wykryto w Irlandii Północnej - 3576, ale jest to spowodowane uzupełnieniem zaległych statystyk z piątku. W Anglii stwierdzono ich 49 248, w Szkocji - 2137, a w Walii - 2764.

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 2 599 789, co jest szóstym najwyższym bilansem na świecie - więcej jest tylko w USA, Indiach, Brazylii, Rosji i Francji. 

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Wielka Brytania. Z powodu Covid-19 zmarło dotychczas 74 570 osób

Liczba zgonów zarejestrowanych w ciągu ostatniej doby, która nie obejmuje Szkocji, jest niższa o 168 od bilansu z piątku i ponad dwukrotnie niższa od tych ze środy i czwartku, które były najwyższymi w czasie drugiej fali epidemii.

W całym kraju z powodu Covid-19 zmarło dotychczas 74 570 osób, z czego 65 080 w Anglii, 4578 - w Szkocji, 3564 - w Walii, a 1348 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje szóste miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami, Meksykiem i Włochami, ale coraz bardziej zbliża się do Włoch.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w czwartek a godz. 17 w piątek i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w piątek a godz. 9 w sobotę.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP) 

Jacek Kurski w 'Gościu Wiadomości'Kurski pytany o tancerzy udających publiczność: Ten hejt wynika z zawiści

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

***

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Więcej o: