Nowy sposób zapisów na szczepienia. Można wysłać SMS, konsultanci będą oddzwaniać

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przedstawił na konferencji prasowej nowy sposób rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19. Będzie można dokonać tego za pośrednictwem wiadomości SMS. Jak wygląda taka rejestracja?
Zobacz wideo Rząd zmienia kolejność szczepień. Chodzi o pacjentów z chorobami przewlekłymi

- Bardzo prosimy, by korzystać z nowych form zapisów i nie stać w kolejkach przed przychodniami. Zachęcamy seniorów do korzystania z infolinii, rejestracji telefonicznej w punkcie szczepień lub za pośrednictwem nowego sposobu, czyli wysłania wiadomości SMS. Można też zarejestrować się na szczepienie przez internet - powiedział Michał Dworczyk na konferencji prasowej w piątek 22 stycznia.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Jest nowa forma rejestracji na szczepienia

Na konferencji prasowej zaprezentowano nowy sposób rejestracji na szczepienie. Osoba, która chce się zapisać do danego etapu szczepień, może wysłać wiadomość SMS o treści SZCZEPIMY SIE na numer 664 908 556.

W odpowiedzi przesłana zostanie prośba o odesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego adekwatnego do miejsca zamieszkania. Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnych terminów, to do wszystkich osób, które wyślą taki SMS, oddzwoni konsultant infolinii. Nastąpi to w momencie, gdy uruchomione zostaną nowe terminy szczepień.

Pacjenci cały czas mogą rejestrować się za pośrednictwem darmowej, całodobowej infolinii 989. Można też zrobić to za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta czy osobiście w punkcie szczepień odpowiednim dla miejsca zamieszkania. By dokonać rejestracji, potrzebny jest numer PESEL i numer telefonu komórkowego, na który wysyłany jest termin szczepienia. 

Konferencja prasowa Michała Dworczyka Dworczyk o szczepieniach osób 70+. "Zostało już tylko 150 tys. wolnych terminów

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało o trudnościach z dodzwonieniem się na infolinię 989, przez którą również można dokonywać rejestracji. Powodem było przeciążenie systemu - około godziny 6:00 zarejestrowano nawet 300 tysięcy prób połączeń na minutę. W pierwszej godzinie na szczepienie zarejestrowało się ponad 66 tys. pacjentów w wieku powyżej 70 lat.

Kolejki do szczepień Problemy z rejestracją na szczepienia. "Nawet 300 tys. prób na minutę"

Więcej o: