Malinowy Zdrój. Ile kosztuje pobyt w hotelu, w którym zatrzymała się Pawłowicz? Sprawdziliśmy

Hotel Malinowy Zdrój w Solcu, który odwiedziła niedawno sędzia TK Krystyna Pawłowicz, do najtańszych nie należy. To luksusowe, medyczne SPA, które oferuje szereg rozmaitych zabiegów, np. pakiet "Skazani na krzesło".

Na stronie internetowej Malinowego Zdroju znajdziemy kilka pakietów leczniczych, z których mogą skorzystać goście hotelu. Przykładowo: pakiet uzdrowiskowy (co najmniej osiem dni) kosztuje od 547 zł za dobę (pokój jednoosobowy), przez 868 zł za dwuosobowy, do nawet 1148 zł za apartament. W cenie za dobę mamy nocleg, trzy posiłki, konsultację lekarską, cztery zabiegi, dostęp do basenów, saun, jacuzzi i parkingu. Jak nietrudno policzyć, cena za osiem dni może wynieść nawet 9184 zł w przypadku pobytu w apartamencie.

Hotel Malinowy Zdrój. Ile kosztuje pobyt z zabiegami?

Hotel Malinowy Zdrój jest przygotowany na przyjmowanie osób ze schorzeniami współczesności. Jeden z pakietów nosi złowieszczą nazwę "Skazany na krzesło" i jest przeznaczony dla osób prowadzących siedzący tryb życia. 

Zobacz wideo Pawłowicz do Śmiszka: Zdaje się, że pan dzięki mnie nie obronił doktoratu

"Bóle pleców, kręgosłupa, rwa kulszowa, hemoroidy, żylaki, nadciśnienie i cukrzyca typu 2. Pomyśl już teraz o swoim zdrowiu i skorzystaj z programu zajęć i zabiegów przygotowanego przez specjalistów z dziedziny medycyny, rehabilitacji i wellness life" - zapraszają przedstawiciele hotelu. "Skazani na krzesło" za sześciodniowy pakiet z 26 zabiegami muszą jednak słono zapłacić. Koszt pakietu dla jednej osoby to 2 662 zł. 

Pakiet dla ozdrowieńców po COVID-19 i dla ofiar smogu

Do Malinowego Zdroju można wybrać się także na sześciodniową regenerację płuc - hotel zachęca do przyjazdu m.in. ozdrowieńców, czyli osoby, które przeszły COVID-19, aktywnych i biernych palaczy oraz mieszkańców miast, w których przekroczone są normy smogu. Za pobyt w jednoosobowym pokoju zapłacimy 2231 zł. W tej cenie goście otrzymają możliwość korzystania z zabiegów takich, jak np. kąpiel siarkowa czy terapia manualna przepony.

Ta oferta realizowana jest od 3 lutego do 31 marca 2021 r., choć oficjalnie hotele mają zostać otwarte dopiero 12 lutego. - Działalność, którą prowadzi spółka Malinowe Hotele jest działalnością, która nie łamie ograniczeń wynikających z rozporządzenia - wyjaśniał jednak miejscowy sanepid.

Krystyna Pawłowicz i pożar w hotelu

O tym, że w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło do pożaru i ewakuacji jego gości, w tym sędzi TK Krystyny Pawłowicz, napisało w sobotę "Echo Dnia", a za nim informację podały media ogólnopolskie.

Pawłowicz, odnosząc się do informacji o jej pobycie w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju, potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej, że przebywa tam w celach leczniczych.

Dyrektor hotelu Paweł Patrzałek zaznaczył, że w sobotę doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w skrzynce rozdzielczej.

- Ta skrzynka się nam troszkę spaliła i zadymiła się część rehabilitacyjna w hotelu, czyli oddzielny boczny budynek w części hotelowej. Musieliśmy wezwać straż pożarną, dlatego, że to zadymienie było dość duże. Nie było pożaru jako takiego, ale przyjechała straż pożarna i pomogła nam oddymić te pomieszczenia - relacjonował.

Więcej o: