Wielka Brytania. W 2021 roku wracają muzyczne festiwale. Znamy ceny biletów

Organizatorzy Reading and Leeds Fest w Wielkiej Brytanii ogłosili w środę, że tegoroczne edycje odbędą się. To reakcja na przedstawienie przez premiera Borisa Johnsona planu wyjścia Wielkiej Brytanii z lockdownu.

Zapowiedź bliźniaczych festiwali muzycznych w Leeds i Reading została opublikowana na oficjalnym koncie imprezy na Twitterze. "Reading i Leeds 2021. Po ostatnim oświadczeniu rządu nie możemy się doczekać powrotu na pola tego lata. RUSZAMY" - napisano w krótkim tweecie. Dołączono też wideo, gdzie przedstawiono część gwiazd, które zagrają na festiwalach w ostatni weekend sierpnia (27-29 sierpnia). To m.in. Liam Gallagher, Queens of the Stone Age, Stormzy, Catfish and the Bottlemen, Post Malone i Disclosure.

Ile kosztują bilety na festiwal?

Wraz z zapowiedzią imprezy otwarto możliwość zakupu biletów jednodniowych oraz wielodniowych karnetów wstępu. Cena wejściówki na jeden dzień festiwalu to 81,50 funtów brytyjskich (426,24 zł).

Cena biletu jednodniowegoCena biletu jednodniowego Fot. readingfestival.com

Koszt wstępu na cały weekend to 232,20 funtów (1214,38 zł) za osobę. 

Cena karnetu wielodniowegoCena karnetu wielodniowego Fot. readingfestival.com

Na razie organizatorzy nie przedstawili dokładnego planu festiwali, ani nie poinformowali, czy będą obowiązywać na nich jakieś wymogi dotyczące dystansu społecznego. W 2019 r., w czasie poprzedniej edycji, w Reading - starszym i nieco większym z tych dwóch festiwali - odnotowano rekordową liczbę 105 tys. uczestników.

Zobacz wideo Wielka Brytania. Czy zniesienie obostrzeń do 21 czerwca jest możliwe?

Plan odmrażania brytyjskiej gospodarki 

Jak pisaliśmy w Next.gazeta.pl, w poniedziałek Boris Johnson ogłosił czteroetapowy plan wychodzenia z lockdownu w Anglii. Pierwszy etap rozpocznie się 8 marca. Kolejne będą się rozpoczynać 5 tygodni po początku poprzedniego. Drugi zacznie się zatem 12 kwietnia. Wtedy działalność będą mogły wznowić sklepy, które sprzedają artykuły inne niż pierwszej potrzeby, punkty usługowe, w tym fryzjerzy, muzea i biblioteki, a puby i restauracje będą mogły obsługiwać klientów przy stolikach na zewnątrz, przy czym nie będzie wymogu, by alkohol był podawany tylko do posiłków. Od tego dnia czynne będą miejsca noclegowe z własnym wyżywieniem czy pola kempingowe.

W trzecim etapie, nie wcześniej niż 17 maja, może nastąpić powrót koncertów czy imprez sportowych z ograniczonym udziałem publiczności, zaś w czwartym - od 21 czerwca możliwe jest zniesienie wszystkich restrykcji. Szef brytyjskiego rządu zastrzegł jednak, że są to najwcześniejsze możliwe daty i jeśli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszać, mogą zostać przesunięte na później. 

Więcej o: