Koronawirus. Ostrów Wielkopolski zaklei miasto folią wirusobójczą. "Pierwszy taki projekt na świecie"

"Ostrów Wielkopolski jest pierwszy miastem na świecie, które obklei publiczne obiekty folią wirusobójczą" - informuje prezydentka miasta w mediach społecznościowych. Za całość odpowiedzialna jest firma Proffesional. Folia PURE ZONE będzie działać nawet przez pięć lat.

"Chcemy by mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli czuć się bezpiecznie. Będziemy pierwszym miastem na świecie, które zabezpieczy miejską przestrzeń publiczną innowacyjną, antywirusową folią. To nasz sposób na walkę z wirusem Covid-19, ale i bakteriami oraz innymi drobnoustrojami" - poinformowała na Facebooku prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek. 

Zobacz wideo Co z tzw. paszportami kowidowymi? "Używanie słowa paszport w tym kontekście jest niefortunne"

Ostrów Wielkopolski obkleja miasto folią wirusobójczą

Oklejanie folią Ostrowa rozpoczęło się w środę 17 marca i potrwa do połowy maja 2021 roku. W pierwszej kolejności będą obklejone obiekty publiczne, z których korzystają najmłodsi mieszkańcy. Zaczęto więc od żłobka, gdzie zabezpieczane są elementy, na których najczęściej zostają drobnoustroje. Następnie zaklejone zostaną przedszkola i szkoły podstawowe. "To niezwykle istotne w momencie, gdy poważnie chorują nawet bardzo młode osoby" - uważa prezydentka Ostrowa Wielkopolskiego.

Folia będzie również obecna w Ostrowskim Centrum Kultury, Arenie Ostrów oraz w Centrum Przesiadkowym. "Dodatkowo, w ramach współpracy, firma zdecydowała się zabezpieczyć Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów" - dowiadujemy się z kolejnej części wpisu prezydentki Beaty Klimek. 

Folia wirusobójcza aktywna przez pięć lat 

Folię PURE ZONE na polski rynek wprowadziła firma Professional, która zajmuje się także obklejaniem obiektów publicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Produkt jest bezbarwny, a swoje wirusobójcze i bakteriostatyczne właściwości zawdzięcza aktywnym jonom srebra. Folia jest certyfikowana, a firma gwarantuje jej nieprzerwane działanie nawet przez pięć lat. 

Więcej o: