Padł nowy rekord zajętych łóżek i respiratorów. "Ponad 30 tys. hospitalizowanych jest bardzo realne"

Padł nowy rekord dotyczący liczby zajętych respiratorów i covidowych łóżek. Ministerstwo zdrowia poinformowało także o 26 405 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.
Zobacz wideo Konieczny: Pacjenci niecovidowi często trafiają do szpitala, gdy na pomoc jest za późno

Koronawirus. Rekordowa liczba zajętych łóżek i respiratorów

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 32 713 łóżek i 3 154 respiratorów. Dowiedzieliśmy się również, że 23 293 łóżek oraz 2 315 respiratorów jest już zajętych.

Dane te skomentował Michał Rogalski, analizujący przebieg koronawirusa w Polsce. 

"W ciągu ostatniej doby liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19 wzrosła o 726 osób, do 23 293. To najwyższa liczba zajętych łóżek w jednym momencie od początku pandemii. [...] Ponad 30 tys. hospitalizowanych w jednym momencie jest bardzo realne... o ile będzie w ogóle tyle miejsc w szpitalach." - napisał na Twitterze.

Koronawirus w Polsce. Stwierdzono ponad 26 tys. nowych przypadków

W sobotę 20 marca stwierdzono 26 405 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej zakażeń wykryto w województwie mazowieckim (4166), śląskim (3600) i wielkopolskim (2791). Ministerstwo zdrowia powiadomiło, że na COVID-19 zmarło 88 osób, a z powodu współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 261 osób.

Dla porównania, w piątek potwierdzono 25 998 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zakażeń wykryto w województwie mazowieckim (4219), śląskim (3728) i wielkopolskim (1914). Z powodu COVID-19 zmarło 116 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 303 osoby.

Prof. Piekarska: Ludzie zakażają się w kościołach. Doradzałam premierowi, żeby je zamknąć (zdjęcie ilustracyjne)Prof. Piekarska: Doradzałam premierowi, żeby zamknąć kościoły

W całej Polsce obowiązuje lockdown. Możliwe dalsze zaostrzanie restrykcji

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały dodatkowe obostrzenia. Z powodu trzeciej fali epidemii koronawirusa zamknięto m.in. hotele, galerie handlowe, teatry, kina, baseny kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe. Co więcej, od poniedziałku 22 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych powrócą do nauki zdalnej. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział podczas konferencji prasowej, że jeśli ogólnokrajowy lockdown nie poprawi sytuacji epidemiologicznej to "będziemy zamykać zupełnie wszystko".

Luzowanie obostrzeń po Wielkanocy? 'Perspektywa oddala się' (zdjęcie ilustracyjne)Luzowanie obostrzeń po Wielkanocy? "Perspektywa oddala się"

Więcej o: