Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Salony fryzjerskie zamknięte. Co z księgarniami?

Rząd ogłosił w czwartek nowe obostrzenia przeciw rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa, które będą obowiązywać nas w najbliższym czasie. Co z fryzjerami, salonami kosmetycznymi, księgarniami i salonikami prasowymi?

W czwartek 25 marca o godzinie 11 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której ogłoszono nowe obostrzenia, które w najbliższym czasie będą nas obowiązywać. Premier podkreślił, że sytuacja epidemiczna, nie pozostawia dużego marginesu swobody, a wprowadzenie dodatkowych ograniczeń jest działaniem koniecznym. 

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Rząd ogłosił nowe obostrzenia

- Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć obywateli. Zrobimy wszystko, by uniknąć takiego scenariusza - mówił premier podczas konferencji. 

- Wszystkie, nawet trudne decyzje, są jak najbardziej konieczne po to, by opanować tę falę, by za 2,3 tygodnie było widać, że jesteśmy w innym, lepszym trendzie - dodał. Ponadto premier zapowiedział, iż w najbliższym tygodniu do Polski trafi ok. 7 mln szczepionek

Wielka Brytania. Nie wiadomo, co z wakacjami. Minister zdrowia zarezerwował pobyt Wielka Brytania. Do 5 tys. funtów kary za nieuzasadniony wyjazd za granicę

Nowe obostrzenia. Co z fryzjerami, salonami kosmetycznymi, księgarniami? 

Nowe obostrzenia będą obowiązywały od najbliższej soboty (27 marca). Od tego dnia zakaz działalności obejmie salony fryzjerskie, urody oraz kosmetyczne. Oznacza to, że co najmniej do 9 kwietnia te miejsca pozostaną zamknięte. Po 9 kwietnia będzie obowiązywała nowa regulacja

Zdjęcie ilustracyjne Norwegia. Rząd ogłasza lockdown. Zakaz serwowania alkoholu w całym kraju

Saloniki prasowe oraz księgarnie pozostaną natomiast otwarte na zasadach takich jak do tej pory. Działalność galerii handlowych nie została bowiem ograniczona bardziej niż do tej pory. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. 

Ponadto rządzący apelowali o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń oraz wprowadzenia pracy zdalnej wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe. 

Zobacz wideo Prof. Boroń-Kaczmarska gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl (25.03)
Więcej o: