Wesela i komunie od maja z limitem osób. Rząd podał dwie daty

W środę odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Przedstawiono na niej nowe decyzje dotyczące obostrzeń, które będą obowiązywać w maju. Nowe zalecenia wydano także w sprawie imprez rodzinnych, m.in. wesel i komunii.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mateusza Morawieckiego, od 15 maja możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu. Dotyczy to między innymi wesel czy komunii.

Zobacz wideo Czy indyjski wariant koronawirusa może być bardziej niebezpieczny od brytyjskiego?

Nowe obostrzenia w sprawie wesel i komunii. Od kiedy obowiązują?

Od 15 maja będzie można zorganizować wesele lub komunię na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób. Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego, imprezy te mogą odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Musi być zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik.

Od 29 maja zwiększy się limit do 50 osób, które będą mogły wziąć udział w takich okolicznościach. Imprezy te będą mogły być organizowane także w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład salach, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Obiekty takie obowiązywać będą regulacje takie same, jak w przypadku gastronomii wewnętrznej - lokale będą mogły być obłożone maksymalnie w 50 proc., musi być zachowany dystans między stolikami oraz konkretna liczba osób na jeden stolik.

W środę 28 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 8 895 osobach zakażonych koronawirusem. Dodatkowo zmarło kolejnych 636 Polaków z powodu COVID-19 lub współistnienia infekcji z chorobami przewlekłymi. Ogólna liczba zakażonych wzrosła tym samym do 2 776 927 od początku epidemii, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 66 533.

Więcej o: