Bon turystyczny zostanie wydłużony o rok? Do Sejmu trafił rządowy projekt

Posłowie jeszcze w maju pochylą się nad rządowym projektem dotyczącym bonu turystycznego. Zgodnie z nim czas na wykorzystanie vouchera przyznanego po odwołaniu imprezy turystycznej z powodu COVID-19 miałby zostać wydłużony z roku do dwóch lat.

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy przedłużającej z roku do dwóch lat czas na wykorzystanie vouchera turystycznego przyznanego po odwołaniu imprezy turystycznej z powodu COVID-19. Proponowane przepisy przewidują również przesunięcie o osiem miesięcy terminu rozpoczęcia przez organizatorów turystyki zwrotu wypłat do Turystycznego Funduszu Zwrotu. Autorzy projektu uzasadniają proponowane rozwiązania przedłużającą się epidemią. Projekt został skierowany do opinii Biura Analiz Sejmowych. W świetle obecnych regulacji termin ważności bonu turystycznego upłynie w marcu 2022 roku.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, pod obrady Sejmu projekt ma trafić na najbliższym posiedzeniu, które jest zaplanowane na 19-21 maja.

Co to jest bon turystyczny i komu przysługuje?

Polski Bon Turystyczny jest dopłatą do wypoczynku, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a także branży turystycznej osłabionej przez skutki pandemii COVID-19

Bon wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pieniądze przysługują rodzinom niezależnie od poziomu dochodów.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym 

- czytamy na stronie internetowej gov.pl. Od stycznia bonem można też opłacać jednodniowe wycieczki.

Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Więcej o: