Bon turystyczny zostanie wydłużony o rok? Do Sejmu trafił rządowy projekt

Posłowie jeszcze w maju pochylą się nad rządowym projektem dotyczącym bonu turystycznego. Zgodnie z nim czas na wykorzystanie vouchera przyznanego po odwołaniu imprezy turystycznej z powodu COVID-19 miałby zostać wydłużony z roku do dwóch lat.

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy przedłużającej z roku do dwóch lat czas na wykorzystanie vouchera turystycznego przyznanego po odwołaniu imprezy turystycznej z powodu COVID-19. Proponowane przepisy przewidują również przesunięcie o osiem miesięcy terminu rozpoczęcia przez organizatorów turystyki zwrotu wypłat do Turystycznego Funduszu Zwrotu. Autorzy projektu uzasadniają proponowane rozwiązania przedłużającą się epidemią. Projekt został skierowany do opinii Biura Analiz Sejmowych. W świetle obecnych regulacji termin ważności bonu turystycznego upłynie w marcu 2022 roku.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Jak ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa, pod obrady Sejmu projekt ma trafić na najbliższym posiedzeniu, które jest zaplanowane na 19-21 maja.

Co to jest bon turystyczny i komu przysługuje?

Polski Bon Turystyczny jest dopłatą do wypoczynku, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a także branży turystycznej osłabionej przez skutki pandemii COVID-19

Bon turystyczny. Rząd nie planuje wydłużać terminu ważności bonu, choć sytuacja epidemiologiczna wciąż nie pozwala na swobodne wyjazdy wakacyjne (zdjęcie ilustracyjne) Rząd nie wydłuży terminu ważności bonu turystycznego

Bon wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pieniądze przysługują rodzinom niezależnie od poziomu dochodów.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym 

- czytamy na stronie internetowej gov.pl. Od stycznia bonem można też opłacać jednodniowe wycieczki.

Katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z bonu, jest dostępny na stronie internetowej bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow.

Więcej o: