Luzowanie obostrzeń. Od niedzieli wracają targi i konferencje. Nowy limit gości na weselach [LISTA ZMIAN]

Od 6 czerwca przywrócono możliwość organizowania imprez okolicznościowych w lokalu i wesel, a także targów i konferencji przy zachowaniu limitu osób. Zmiany dotyczą także sal zabaw dla dzieci i transportu zbiorowego.
Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Rozporządzenie Rady Ministrów ws. obostrzeń epidemicznych zostało opublikowane w sobotę (5 czerwca). Od dziś obowiązują nowe zasady, które zostały przedstawione podczas środowej konferencji prasowej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Boris JohnsonKoronawirus. Zaniepokojenie w Wielkiej Brytanii. Zniesienie restrykcji niepewne?

Luzowanie obostrzeń. Zmiany od 6 czerwca

Od niedzieli targi, konferencje i kongresy mogą być organizowane z zachowaniem limitu jednej osoby na każde 15 metrów kwadratowych. Działalność z zachowaniem powyższego limitu mogą również wznowić sale zabaw. Nastąpiło też zwiększenie limitu uczestników zgromadzeń rejestrowanych oraz imprez okolicznościowych, w tym wesel (organizowanych zarówno na zewnątrz, jak i w lokalach) z 50 do 150 osób. Natomiast w transporcie zbiorowym obłożenie może wynieść 75 proc. dostępnych miejsc, przy czym nadal konieczne jest zakrywanie ust i nosa maseczką.

Warto przypomnieć, że do powyższych limitów przy organizowaniu imprez, wydarzeń masowych, targów czy konferencji nie będą wliczane osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Pozostałe zasady bezpieczeństwa nie ulegają zmianie. Obostrzenia będą obowiązywały do 25 czerwca.

Ożywienie w gastronomii. 'Obroty wyższe niż w najlepszych dniach wakacji 2020' (zdjęcie ilustracyjne)Ożywienie w gastronomii. "Obroty wyższe niż w najlepszych dniach wakacji"

Luzowanie obostrzeń. Kiedy nastąpi otwarcie klubów i dyskotek?

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o możliwym odmrożeniu klubów i dyskotek, które są zamknięte najdłużej. - Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitarnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca - zapowiedział.

Szef resortu zdrowia zastrzegł jednak, że harmonogram może być zmieniany w zależności od wzrostu lub spadku zakażeń. Najprawdopodobniej w poniedziałek 7 czerwca zostaną przedstawione dodatkowe informacje, dotyczące dalszego planu znoszenia obostrzeń, który będzie obejmował okres wakacyjny.

Więcej o: