Rosja. By zachęcić do szczepień przeciw Covid-19, władze Moskwy rozlosują pięć samochodów

Wszyscy mieszkańcy Moskwy, którzy między 14 czerwca a 11 lipca przyjmą pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19, automatycznie wezmą udział w loterii, w której do wygrania będzie pięć samochodów - ogłosił w niedzielę mer Siergiej Sobianin. Wcześniej władze miasta zarządziły tydzień wolny od pracy, by powstrzymać rozprzestrzenianie się zakażeń.
Zobacz wideo Jak będzie wyglądała kontrola zaszczepionych przy limitach? Rząd przygotował specjalną aplikację

Sobianin publicznie ubolewał nad tym, jak niewielu mieszkańców Moskwy przyjęło dotąd szczepionkę. Ogłaszając loterię, nie podał nowych statystyk; 21 maja informował, że pierwszą dawkę preparatu przyjęło 1,3 mln z ponad 12 mln mieszkańców Moskwy - przypomina Reuters.

Rosja. W Moskwie od 13 czerwca nadzwyczajne ograniczenia antywirusoweRosja. Moskwa ogłasza tydzień wolnego od pracy. Chodzi o koronawirusa

Moskwa. Władze rozlosują samochody wśród zaszczepionych

Z powodu wzrostu liczby infekcji SARS-CoV-2 w Moskwie Sobianin zarządził w sobotę dni wolne od pracy i nauki od 15 do 19 czerwca. Zamknięte mają być też boiska i place zabaw, a bary i restauracje będą mogły działać tylko do godz. 23.

"To tylko tymczasowe środki. Aby uniknąć nowych ograniczeń i zapewnić trwałą poprawę sytuacji, musimy znacząco przyspieszyć akcję szczepień" - podkreślił mer. Szczepienia preparatem rodzimej produkcji Sputnik V rozpoczęły się w Rosji w grudniu. Substancja jest szeroko dostępna w Moskwie.

Rosja. Wzrost zakażeń koronawirusem

W niedzielę w stolicy stwierdzono 7704 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej od 24 grudnia 2020 r. W całej Rosji odnotowano 14 723 nowych infekcji, ostatni tak duży dzienny wzrost miał miejsce 13 lutego. Szczyt epidemii w Rosji nastąpił pod koniec grudnia, gdy wykrywano nawet 30 tys. zakażeń dziennie - wynika z zestawienia Reutersa. Od tego czasu wskaźniki epidemiczne spadają, ale ostatnio liczba infekcji znów rośnie. W zeszłym tygodniu odnotowano ich o 20 proc. więcej niż w poprzednim. (PAP)

adj/ akl/

Rosja. W Moskwie od 13 czerwca nadzwyczajne ograniczenia antywirusoweRosja: dobowy przyrost zakażeń koronawirusem powyżej 14 tysięcy

 Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: