Podróż do Hiszpanii, Malty i Portugalii tylko dla zaszczepionych Brytyjczyków. Nowe zasady wjazdu

Wjazd do Hiszpanii, Malty i Portugalii tylko dla zaszczepionych Brytyjczyków. Zgodnie z nowymi zasadami, turyści z Wielkiej Brytanii muszą przed wjazdem okazać negatywny wynik testu na COVID-19.

Hiszpania, Malta i Portugalia zmieniły zasady wjazdu dla turystów z Wielkiej Brytanii. Zmiany zostały opisane na stronie internetowej biura podróży TUI.

Nowe zasady wjazdu dla turystów z Wielkiej Brytanii

Od 28 czerwca wjazd do Portugalii jest możliwy wyłącznie dla zaszczepionych Brytyjczyków, którzy przyjęli drugą dawkę na COVID-19 co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Turyści muszą okazać negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin od odlotu. Dotyczy to także dzieci w wieku od 12 lat. Dzieci w wieku 11 lat i młodsze są zwolnione z tego obowiązku.

Podobne zmiany dla Brytyjczyków wprowadziły władze Malty, jednak tam nowe zasady będą obowiązywać od 30 czerwca. W pełni zaszczepieni turyści z Wielkiej Brytanii, zarówno dorośli jak i dzieci w wieku od 12 lat również będą musieli posiadać negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin od odlotu. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat podróżujące z zaszczepioną osobą dorosłą muszą mieć negatywny wynik testu PCR przed odlotem oraz w ciągu 72 godzin przed przylotem na Maltę. Dzieci w wieku 4 lat i młodsze są zwolnione z tego obowiązku.

Również Hiszpania będzie przyjmować do siebie tylko zaszczepionych Brytyjczyków. Wjazd będzie możliwy tylko dla w pełni zaszczepionych turystów z Wielkiej Brytanii, który przyjęli drugą dawkę co najmniej 14 dni przed wyjazdem i posiadają negatywny wynik testu PCR przed wyjazdem i w ciągu 48 godzin od czasu przylotu. Zmiany w Hiszpanii, a także na Balearach i Wyspach Kanaryjskich mogą wejść w życie 1 lipca.

TUI zaleca, aby na bieżąco sprawdzać warunki podróży

TUI, największa na świecie firma turystyczna zaleca podróżnym, aby regularnie sprawdzać aktualizacje, ponieważ zasady wjazdu mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej i decyzji rządu danego państwa. Biuro podróży zapewniło, że będzie kontaktować się z klientami, którzy nie spełniają nowych reguł i mają zarezerwowane loty do 4 lipca włącznie.

Więcej o: