Podróż do Hiszpanii, Malty i Portugalii tylko dla zaszczepionych Brytyjczyków. Nowe zasady wjazdu

Wjazd do Hiszpanii, Malty i Portugalii tylko dla zaszczepionych Brytyjczyków. Zgodnie z nowymi zasadami, turyści z Wielkiej Brytanii muszą przed wjazdem okazać negatywny wynik testu na COVID-19.

Hiszpania, Malta i Portugalia zmieniły zasady wjazdu dla turystów z Wielkiej Brytanii. Zmiany zostały opisane na stronie internetowej biura podróży TUI.

Samolot linii Lufthansa w Frankfurcie (zdjęcie ilustracyjne) Portugalia. Niemieccy turyści przerywają wakacje. Chcą uniknąć kwarantanny

Nowe zasady wjazdu dla turystów z Wielkiej Brytanii

Od 28 czerwca wjazd do Portugalii jest możliwy wyłącznie dla zaszczepionych Brytyjczyków, którzy przyjęli drugą dawkę na COVID-19 co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Turyści muszą okazać negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin od odlotu. Dotyczy to także dzieci w wieku od 12 lat. Dzieci w wieku 11 lat i młodsze są zwolnione z tego obowiązku.

Podobne zmiany dla Brytyjczyków wprowadziły władze Malty, jednak tam nowe zasady będą obowiązywać od 30 czerwca. W pełni zaszczepieni turyści z Wielkiej Brytanii, zarówno dorośli jak i dzieci w wieku od 12 lat również będą musieli posiadać negatywny wynik testu PCR, wykonany w ciągu 72 godzin od odlotu. Dzieci w wieku od 5 do 11 lat podróżujące z zaszczepioną osobą dorosłą muszą mieć negatywny wynik testu PCR przed odlotem oraz w ciągu 72 godzin przed przylotem na Maltę. Dzieci w wieku 4 lat i młodsze są zwolnione z tego obowiązku.

Również Hiszpania będzie przyjmować do siebie tylko zaszczepionych Brytyjczyków. Wjazd będzie możliwy tylko dla w pełni zaszczepionych turystów z Wielkiej Brytanii, który przyjęli drugą dawkę co najmniej 14 dni przed wyjazdem i posiadają negatywny wynik testu PCR przed wyjazdem i w ciągu 48 godzin od czasu przylotu. Zmiany w Hiszpanii, a także na Balearach i Wyspach Kanaryjskich mogą wejść w życie 1 lipca.

Koronawirus. Portugalia przywraca obostrzenia. Rząd spodziewa się wzrostu zakażeń (zdjęcie ilustracyjne) Koronawirus. Portugalia przywraca obostrzenia. Rząd spodziewa się wzrostu zakażeń

TUI zaleca, aby na bieżąco sprawdzać warunki podróży

TUI, największa na świecie firma turystyczna zaleca podróżnym, aby regularnie sprawdzać aktualizacje, ponieważ zasady wjazdu mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji epidemicznej i decyzji rządu danego państwa. Biuro podróży zapewniło, że będzie kontaktować się z klientami, którzy nie spełniają nowych reguł i mają zarezerwowane loty do 4 lipca włącznie.

Więcej o: