Loteria szczepionkowa ruszyła 1 lipca. Jak odebrać nagrody natychmiastowe? Wyjaśniamy krok po kroku

1 lipca ruszyła loteria Narodowego Programu Szczepień. Codziennie do wygrania nagrody natychmiastowe w wysokości 500 i 200 zł. Wyjaśniamy, jak je odebrać.

Loteria, która ruszyła 1 lipca, jest realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Zakończy się ona 30 września br. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę.

Kto może wziąć udział w loterii Narodowego Programu Szczepień?

Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta. Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września.

Zobacz wideo Kiedy będą dostępne szczepienia w aptekach, galeriach handlowych? Czym będzie można się tam zaszczepić?

Chętni, którzy chcą wziąć udział w loterii muszą się zapisać. Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; wysłać sms o treści SzczepimySie na numer 880-333-333 lub pójść do pobliskiego punktu szczepień.

Jak odebrać nagrody natychmiastowe?

Nagrody natychmiastowe są losowane każdego dnia To nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł.

Realizacja nagród natychmiastowych odbywa się w dowolnym bankomacie własnym PKO Banku Polskiego na podstawie usługi PKO Awizo. Wykaz wszystkich bankomatów, w których możliwa jest realizacja, dostępny jest na stronie internetowej banku.

Loteria Narodowego Programu Szczepień zaczyna się 1 lipcaLoteria szczepionkowa wystartowała. 14 mln zł nagród natychmiastowych

W celu realizacji Nagrody Natychmiastowej w bankomacie:

  1. Na numer telefonu komórkowego podany podczas rejestracji do loterii, zwycięzca otrzymuje od PKO Banku Polskiego (nadawca "PKO BP") zlecony przez organizatora sms zawierający 8-cyfrowy kod awizo, kwotę wypłaty oraz datę ważności kodu awizo.
  2. Zwycięzca na ekranie bankomatu wybiera usługę "wypłata PKO Awizo".
  3. Zwycięzca na klawiaturze bankomatu wprowadza kwotę wypłaty otrzymaną w sms i akceptuje.
  4. Zwycięzca na klawiaturze bankomatu wprowadza kod awizo otrzymany w sms i akceptuje. Po prawidłowym wprowadzeniu kodu awizo na podany podczas rejestracji do loterii numer telefonu komórkowego zwycięzcy wykonywane jest automatyczne połączenie (wiadomość głosowa IVR), po odebraniu którego podawany jest jednorazowy, 4-cyfrowy PIN.
  5. Zwycięzca na klawiaturze bankomatu niezwłocznie wprowadza i akceptuje otrzymany telefonicznie PIN. W przypadku nieodebrania tego połączenia, kod awizo i kod PIN do wypłaty w bankomacie tracą ważność, a zwycięzca odbiera nagrodę w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego na zasadach wskazanych poniżej.
  6. Zwycięzca otrzymuje z bankomatu wypłatę i personalizowany wydruk z potwierdzeniem wypłaty.

Loteria Narodowego Programu Szczepień zaczyna się 1 lipcaLoteria szczepionkowa. Dworczyk: Ponad 300 osób już wygrało łącznie 100 tys. zł

W celu realizacji nagrody natychmiastowej w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego zwycięzca:

  1. Udaje się do oddziału lub agencji PKO Banku Polskiego.
  2. Informuje pracownika oddziału lub agencji PKO Banku Polskiego o odbiorze nagrody natychmiastowej w loterii organizowanej przez spółkę Totalizator Sportowy.
  3. Podaje pracownikowi oddziału lub agencji PKO Banku Polskiego dane niezbędne do weryfikacji: imię, nazwisko, numer PESEL (dowód osobisty do wglądu).
  4. Pracownik oddziału lub agencji PKO Banku Polskiego wypłaca nagrodę natychmiastową i wydaje zwycięzcy personalizowany wydruk z potwierdzeniem wypłaty.

Uwaga! Kod awizo ważny jest minimum 90 dni licząc od dnia otrzymania. Po wskazanej w sms dacie ważności kodu awizo, realizacja nagrody natychmiastowej w bankomacie, oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego nie jest możliwa.

Więcej o: